В Україні викрили схему випуску на ринок "сміттєвих" цінних паперів на 25 млрд гривень

13 жовтня 2017, 11:00
Співробітники Департаменту захисту економіки Нацполіціі викрили групу осіб, яка займалася фінансовими махінаціями на фондовому ринку

Так, маючи необхідні знання і важелі впливу на фондовому ринку, зловмисники штучно і контрольовано збільшували вартість так званих "сміттєвих" цінних паперів, емітентом яких були підконтрольні організатору фіктивні підприємства.

Відео дня

Таким чином, шляхом злочинних маніпуляцій їх ціна збільшувалася в 20 разів.

"Покупцями "цінних" паперів були підприємства реального сектора економіки (інвестиційні фонди, страхові компанії), які використовували їх в своїх злочинних схемах. Щомісяця зазначеної злочинної групою реальному сектору економіки реалізовувалися "сміттєві" цінні папери на загальну суму понад мільярд гривень. За попередніми даними учасники фінансових угод щомісячно отримували за свої послуги мільйонні прибутки", - розповіли у поліції.

Як повідомляється, в результаті даної злочинної діяльності на фондовому ринку України наразі перебувають в обігу "сміттєві" цінні папери 38 емітентів на загальну суму необгрунтовано завищеною капіталізації майже 25 млрд гривень.

"12 жовтня оперативники Департаменту захисту економіки Нацполіціі і слідчі Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України провели 34 санкціонованих обшуки. Зокрема, в приміщеннях фондових бірж, офісах компаній, задіяних в "схемі", в тому числі фіктивних, а також за місцем проживання фігурантів справи і інших осіб, причетних до злочину", - додали у відомстві.НВ

Показати ще новини
Радіо NV
X