В Україні виявили у продажу десятки незаконних ліків

20 серпня 2018, 13:42

Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками виявила обіг 75 найменувань незареєстрованих і ввезених з порушенням законодавства лікарських засобів.

Про це йдеться в розпорядженні Держлікслужби від 17 серпня 2018 року №7308, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Згідно з ним, більшість виявлених препаратів незареєстрованих в Україні і ввезених з порушенням законодавства були вироблені в РФ, ще частина - в Німеччині, Іспанії, Франції, Угорщини, Італії, Бельгії, Данії, Румунії, Польщі.

Відео дня

На підставі повідомлень від свого територіального органу в Києві Держлікслужба, з метою "активної протидії поширенню ліків неналежної якості, які офіційно не ввозилися на територію України" зобов'язала суб'єкти госпдіяльності, які здійснюють реалізацію, зберігання та застосування ліків, перевірити наявність препаратів зі списку, і у випадку їх виявлення, вилучити з обігу для подальшої утилізації.

Наразі, відповідно до закону України Про лікарські засоби, на територію країни можуть ввозитися тільки зареєстровані в країні препарати, що мають сертифікати якості на серію лікзасоба, а також ліцензію на імпорт.

Препарати, які не зареєстровані в Україні, можуть ввозитися на її територію (за наявності відповідних документів) для проведення доклінічних досліджень фармрозробки, кліндосліджень, реєстрації ліків (в такому випадку ввозяться зразки препарату), переміщення транзитом через територію країни, експонування на виставках, ярмарках, конференціях без права реалізації.

Крім того, незареєстровані ліки можуть бути ввезені в країну для медзабезпечення підрозділів збройних сил інших країн (допущених в Україну відповідно до законодавства), лікування орфаних захворювань при наявності дозволу Міністерства охорони здоров'я, індивідуального використання громадянами, а також у разі стихійних лих, катастроф, епідемічних захворювань. В останньому випадку для ввезення медикаментів необхідний дозвіл центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику в сфері охорони здоров'я.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X