В Україні відтермінували початок боротьби з тіньовим ринком палива

8 грудня 2017, 12:32
Верховна Рада України перенесла на рік заходи щодо посилення контролю за обігом палива

Так, обов'язковий початок використання витратомірів і рівнемірів на підприємствах, що беруть участь в обороті палива, перенесений до 1 січня 2019 року.

Відповідну правку до Податкового кодексу України - відкласти заходи щодо посилення контролю за обігом палива на два роки - запропонував народний депутат Олег Кришин (фракція Народний фронт), передає агентство Інтерфакс-Україна. Однак Рада погодилася зробити це тільки на рік.

Відео дня

Податковий кодекс передбачає, що з початку дії заходів (тепер - з 1 січня 2019 роки) всі підприємства, що займаються виробництвом, зберіганням, торгівлею паливом, повинні обладнати свої резервуари для вимірювання витрат речовини рівнемірами.

Дані з таких приладів обліку щодня передаються контролюючим органам.

"Це дозволить скоротити обсяги тіньового обороту пального і забезпечить справедливі умови для всіх гравців на ринку", - заявляли раніше в Кабміні.

За пропозицією голови парламентського комітету з питань податкової і митної політики, депутата Ніни Южаніної (фракція Блок Перта Порошенко), підтриманою Радою, штрафні санкції за роботу без витратомірів і рівнемірів почнуть діяти з січня 2019 роки для операторів резервуарів об'ємом понад 20 тис. куб. м, з липня 2019 року - для операторів резервуарів об'ємом 1-20 тис. куб. м., з січня 2020 року - для операторів резервуарів об'ємом менше 1 тис. куб. м.

Раніше Южаніна заявляла, що рівень "тінізації" роздрібного ринку палива в Україні знизився на 40%.

Показати ще новини
Радіо НВ
X