В Україні видобутком урану вперше займеться приватна компанія

1 березня 2017, 15:31
Державна служба геології та надр 28 лютого видала ТОВ Атомні енергетичні системи України (Миколаївська область) спеціальні дозволи на розробку чотирьох родовищ уранових руд у Миколаївській та Дніпропетровській областях

Про це йдеться у наказах Держгеонадр №92-95 від 28 лютого 2017 року.

Ліцензії видані терміном на 5 років на підставі рішень судів за позовом компанії до Держгеонадр. Аукціони з видачі спецдозволів не проводилися.

Відео дня

Мова йде про Новогурівську ділянку і Сурську площу в Дніпропетровській області, а також Михайлівську площу і Сафонівську ділянку в Миколаївській області.

Зазначимо, що це перший випадок в Україні, коли дозвіл на розробку уранових родовищ отримує приватна компанія.

За даними агентства Українські новини, спочатку засновниками компанії виступали 4 фізособи - Віталій Якименко, Роман Дружбін, Олександр Настенко і Данило Бєляєв, однак пізніше єдиним засновником стало ТОВ Ю-ТЕК Енерджі, зареєстроване в штаті Делавер (США). Олександр Настенко з моменту заснування компанії є її керівником.

У грудні 2016 року Державна служба геології та надр заявляла про тиск з боку ТОВ Атомні енергетичні системи з метою отримання спецдозволів на користування надрами для видобування урану.

ЗМІ пов'язують цю компанію з оточенням міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.


Компанія Атомні енергетичні системи України була заснована в селі Миколаївка Миколаївської області 3 серпня 2015 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X