П’ятеро відомих українських підприємців створюють фонд на $100 млн. Із прицілом на «зелені» проекти

9 грудня 2021, 16:01

П’ятеро українських підприємців та інвестбанкірів створюють фонд із робочою назвою Green Sustainable Fund One із прицілом на «зелені» проєкти.

П'ятеро відомих українських підприємців та інвестбанкірів запустили у жовтні 2021 року private equity fund на $100 млн, що зосередиться на «зелених» проектах. Про це пише Forbes Україна із посиланням на співрозмовників серед інвестбанкірів.

Відео дня

Повідомляється, що у запуску фонду взяли участь:

  • Костянтин Магалецький – колишній керуючий партнер інвестфонду Horizon Capital;
  • Сергій Масліченко – колишній старший банкір ЄБРР;
  • Михайло Меркулов - CEO Arricano Real Estate Plc;
  • Андрій Ставніцер – співвласник найбільшого українського портового оператора ТІС;
  • Філіп Грушко – колишній менеджер мюнхенського офісу PwC, засновник інвесткомпанії SD Capital.

Як пише Forbes, на початку 2022 року до фонду приєднається ще один "відомий фінансист", ім'я якого не називається.

За словами одного з партнерів фонду, на його повноцінний запуск піде 1-1,5 роки. Першими фаундери очікують побачити у ролі інвесторів міжнародні фінансові організації (IFI). За словами Андрія Ставніцера, вони простіше сприймають країнові ризики.

Також Ставніцер зазначив, що вказані $100 млн — це нижня планка для фонду, тоді як фаундери розраховують на обсяг кілька сотень мільйонів. Робоча назва фонду – Green Sustainable Fund One.

80% зібраних грошей витрачатимуться в Україні, 20% - у країнах ближнього зарубіжжя (таких як Грузія, Молдова).

Ставніцер сподівається потрапити до загальносвітового тренду на «зелене» інвестування і бачить перспективу в будівництві « зелених» лікарень та шкіл.

Фонд націлений на регіональних підприємців середнього рівня, готових реалізовувати та керувати подібними проектами. Термін роботи фонду – від шести до 10 років.

Нагадаємо, що нещодавно український фонд Flyer One Ventures зробив перший екзит після того, як Pinterest оголосив про покупку білоруського відеоредактора Vochi.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X