В Україні створили робочу групу для стягнення $6 млрд штрафу з Газпрому

1 березня 2018, 12:00

Міністерство юстиції створило міжвідомчу робочу групу, яка займеться стягненням з російського монополіста - компанії Газпром 172 млрд грн (близько $6 млрд) штрафу Антимонопольного комітету (АМКУ) в зарубіжних юрисдикціях.

Про це повідомив міністр Павло Петренко агентству Інтерфакс-Україна на 14-й щорічній інвестиційній конференції, організованій компанією Dragon Capital 1 березня в Києві.

"Є багато юрисдикцій, які можуть бути використані, враховуючи наявність у України договорів про правову допомогу", - заявив він.

Відео дня

За його словами, це може зайняти кілька років в залежності від юрисдикції, оскільки необхідно визнання рішення українського суду на території країни, з якої є договір, і запуск виконання самого рішення.

При цьому, у Мін'юсті налаштовані в повному обсязі виконати це рішення.

Петренко нагадав, що раніше в рамках виконання даного рішення на території України були знайдені всі належні Газпрому активи, на них звернено стягнення.

"Мова ідеї про майже 100 млн грн і корпоративні права, які Газпром має в Україні", - уточнив він.

Нагадаємо, що в січні 2016 року АМКУ оштрафував Газпром на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. Потім це рішення було кілька разів підтверджено українськими судами.

12 квітня 2016 року Газпром подав позов до Господарського суду Києва з проханням визнати недійсним це рішення АМКУ, але позов так і не був прийнятий судом до розгляду.

АМКУ подав позов до Господарського суду Києва про примусове стягнення штрафу і пені (у розмірі, аналогічному штрафу) 5 жовтня 2016.

Міністерство енергетики Росії 9 грудня 2016 року висловило стурбованість рішенням суду Києва про стягнення з Газпрому штрафу і заявило, що пені викликають ризики для надійності і стабільності транзиту російського газу через Україну.

Міненерго Росії закликало Україну скасувати це рішення.

22 лютого 2017 року Київський апеляційний господарський суд залишив в силі рішення суду нижчої інстанції про підтвердження стягнення з Газпрому штрафу, який виріс вже до 172 млрд грн (близько $6,6 млрд) за рахунок пені за його несплату.

21 квітня АМКУ повідомив, що подав заяву до виконавчої служби для примусового стягнення.

У червні суд заарештував 33,3 млн грн акцій Газтранзиту і стягнув 80,8 млн грн дивідендів Газпрому в рамках стягнення з нього 172 млрд грн штрафу Антимонопольного комітету України (АМКУ).

Мін'юст розпочав виконавче провадження по стягненню цих коштів.

У вересні Верховний суд України відмовився приймати заяву Газпрому про перегляд ванні постанови Вищого господарського суду від 13 липня 2016 року, яким підтверджено рішення судів нижчих інстанцій про накладення штрафу Антимонопольним комітетом України на російську компанію в розмірі 172 млрд грн.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Крім того, в кінці вересня Госпсуд Києва підтвердив законність стягнення з російського монополіста - компанії Газпром 79,9 млн грн (близько $3 млн) дивідендів з українського підприємства Газтранзит.

У жовтні 2017 року Господарський суд Києва дозволив стягнути штраф з російського Газпрому в розмірі 171 млрд грн з усього майна боржника.

Показати ще новини
Радіо NV
X