В Україні створили національного вугільного гіганта

6 грудня 2017, 13:10
Кабінет Міністрів України створив державне підприємство Національна вугільна компанія із 19 державних підприємств

Дане рішення було прийнято на засіданні уряду 6 грудня з доопрацюванням і врахуванням зауважень Міністерства економіки та Міністерства фінансів.

Згідно з пояснювальною запискою, текст якої мають у своєму розпорядженні Українські новини, створення даного держпідприємства дозволить оптимізувати структуру вугледобувних підприємств шляхом створення єдиної юридичної особи, сконцентрувати трудові та матеріальні ресурси та досягти найвищої ефективності шахт.

Відео дня

Всього в Національну вугільну компанію увійдуть 19 державних підприємств, які в своєму складі мають 33 державні шахти.

Раніше повідомлялося, що план заходів передбачає внесення правок до держбюджету-2017 для виділення додатково 800 млн грн на модернізацію і технічне переоснащення шахт, 100 млн грн - на придбання засобів індивідуального та колективного захисту.

Крім того, до кінця року передбачається також оптимізувати структуру відокремлених підрозділів Національної вугільної компанії.

Нагадаємо, що Концепція реформування та розвитку вугільної промисловості України передбачає збільшення видобутку вугілля на вугільних держпідприємствах у 2017 році до 6,3 млн тонн, в 2018 році - до 8,7 млн тонн, в 2019-м і після - понад 10 млн тонн порівняно з 5,8 млн тонн в 2016 році, 6,7 млн тонн в 2015 році, 7,8 млн тонн - в 2014 році.


У 2016 році державний вугільний сектор отримав 2,5 млрд грн збитків від виробництва вугілля, які частково були покриті бюджетною підтримкою в 1,2 млрд грн.


При цьому в травні президент України Петро Порошенко підписав закон, яким запроваджено мораторій на банкрутство державних вугледобувних підприємств до 1 січня 2019 року.

Відповідно до законопроекту про державний бюджет на 2018, Кабінет Міністрів не планує виділяти гроші на державну підтримку вугледобувних підприємств.

Нагадаємо, що в березні найбільший приватний український енергетичний холдинг ДТЕК Енерго зупинив майже всі вугільні шахти в підконтрольних проросійським сепаратистам районах Донбасу через транспортну блокаду.

Також повідомлялося, що вуглевидобувні підприємства України в січні-вересні 2017 року, зменшили видобуток вугілля на 11,5% (на 3,4 млн т) порівняно з аналогічним періодом минулого року - до 26,2 млн т.

Показати ще новини
Радіо NV
X