В Україні стартувала реформа ринку автобусних перевезень

7 лютого 2018, 14:40

Кабінет Міністрів України затвердив постанову Про внесення змін до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування.

Про це написав міністр інфраструктури України Володимир Омелян на своїй Facebook-сторінці.

Зокрема, внесені зміни передбачають введення конкурсу на міжобласні автобусні маршрути за заявницьким принципом, а також вимоги обов'язкової наявності на міських і приміських маршрутах автобусів, пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю, у кількості 35% до кінця 2019 року і 50% - з 2020 року.

Відео дня

Крім того, перевізнику, який працював на маршруті без порушень, надається право продовжити дозвіл ще на п'ять років за умови інвестування в оновлення автопарку.

За словами Омеляна, перевагу у конкурсах отримають перевізники, що пропонують автобуси з низькою підлогою, електробуси, автобуси з більшою категорією екологічності (Євро 3, Євро 6).

Зміни також передбачають спрощення процедури проведення конкурсу на внутрішньообласні, приміські, міські автобусні маршрути за рахунок зменшення кількості документів, які подаються на участь у конкурсі та поступовий перехід на електронну систему подачі документів, а також спрощення процедури відкриття нових автостанцій та врегулювання давно наявної проблеми взаємовідносин перевізників і автостанцій.

Показати ще новини
Радіо NV
X