В Україні спростили ввезення та реєстрацію автомобілів

27 лютого 2018, 15:12

Верховна Рада України (ВРУ) спростила ввезення та реєстрацію нових і вживаних автомобілів.

Про це йдеться у законопроекті №5470-д.

У пояснювальній записці до документа наголошується, що чинне законодавство передбачає, що пропуск на митну територію України нових і вживаних автомобілів з метою їх першої реєстрації здійснюється за умови їх відповідності екологічним нормам.

Відео дня

У зв'язку з цим для пропуску транспортного засобу на митну територію України громадянину, який має намір ввезти транспортний засіб, потрібно вже мати на руках сертифікат відповідності, який можна отримати тільки на території України.

При цьому, перевірка відповідності транспортних засобів екологічним нормам здійснюється двічі: митницями ДФС під час митного оформлення та територіальними органами з надання сервісних послуг МВС при проведенні державної реєстрації.

Документ також передбачає, усунення складнощів з ввезенням вживаних американських автомобілів, які мають механічні пошкодження, оскільки сертифікат відповідності може бути виданий на такі транспортні засоби тільки після проведення їх переобладнання.

Для усунення цих складнощів законопроектом пропонується скасувати вимогу надавати сертифікат підтвердження відповідності екологічним стандартам під час пропуску транспортних засобів на митну територію України. Зараз така дія є порушенням митних правил.

Сертифікат потрібно буде надати при митному оформленні для вільного обігу на внутрішній митниці.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X