В Україні розпочато банкрутство найбільшого виробника автомобільних шин

4 грудня 2018, 09:00

Господарський суд Київської області порушив справу про банкрутство найбільшого в Україні виробника автомобільних шин - компанії Росава - за заявою глави ліквідаційної комісії, яка виявила 20,5 млрд грн кредиторської заборгованості.

Про це йдеться в ухвалі суду від 27 листопада цього року, передає Інтерфакс-Україна.

Суд також ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів і призначив справу про визнання Росави банкрутом на 4 грудня.

Відео дня

У матеріалах справи йдеться, що збори акціонерів компанії 30 квітня цього року вирішило добровільно ліквідувати товариство. Згідно з даними ліквідаційної комісії, вартість майнового комплексу оцінена в 762,1 млн грн, активи - в 3,4 млрд грн, тоді як зобов'язання - в 18,7 млрд грн. Збиток суспільства становить 16,8 млрд грн.

Ліквідаційна комісія також заявила, що Офіс великих платників податків ДФС із запізненням повідомив про податкову заборгованість Росави на 1,3 млрд грн, тому ці кредиторські вимоги не були визнані.


Росава у 2017 році збільшила чистий збиток на 73,8% - до 717,8 млн грн при скороченні виручки на 41.7% - до 875,2 млн грн. За підсумками 9 місяців 2018 року зафіксовано чистий збиток підприємства 18,3 млрд грн при виручці 537,9 млн грн.


У свою чергу Офіс великих платників податків звинуватив власників підприємства в спробі уникнути податкових і боргових зобов'язань. Як наголошується на сайті офісу, він повідомив суду про цю обставину.

Офіс також вказує, що раніше прийняв рішення про опис майна компанії в податкову заставу, однак після аналізу майнового стану з'ясувалося, що всі основні засоби, нерухомість, автомобілі, товари в обороті, майнові права на виручку тощо на загальну суму понад $400,0 млн перебувають в заставі у банку Фінанси і кредит, визнаного неплатоспроможним.

"За даними ДФС, підприємство продовжує працювати і реалізовувати товари за такою схемою: Росава виконує договори переробки давальницької сировини одного зі своїх контрагентів - компанії Преміорі. У зв'язку з цим Офіс здійснив опис майнових прав вимоги отримання грошових коштів - на загальну суму 130 млн грн", йдеться у повідомленні.

ДФС нагадує, що банк Фінанси і Кредит і компанія Росава належить до фінансово-промислової групи Фінанси та кредит, бенефіціарним власником якої є Костянтин Жеваго.


Компанія Преміорі, зареєстрована за однією адресою з компанією Росава, у 2017 році збільшила чистий прибуток на 85,8% - до 98,5 млн грн під час зростання виручки на 17,8% - до 3,2 млрд грн. За 9 місяців цього року Преміоро отримало 142,5 млн грн чистого прибутку при чистому доході 2,2 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X