В Україні рекордно зростають ціни на свинину

22 червня 2017, 12:46
Ціни на свинину в Україні щотижня б'ють рекорди, і станом на 16 червня вартість свиней беконних порід живою вагою склала 44-46 грн/кг, що на 10% вище, ніж на кінець травня

Про це повідомила прес-служба Українського клубу аграрного бізнесу.

Як зазначається, ціни на свиней у живій вазі традиційно почали рости з кінця лютого поточного року. Зазвичай зростання триває до кінця великодніх свят, після чого вони поступово знижуються. Однак в цьому році вартість продовжила підвищуватися в квітні-травні і навіть у червні. Зараз ціни на свиней у живій вазі становлять 42-47 грн/кг, залежно від категорії і області, а на напівтуші обрізані - 79-80 грн/кг.

Відео дня

"Рекордне зростання ціни на живця було зумовлене низкою факторів. Так, протягом у 2016-17 рр. спостерігалося скорочення поголів’я свиней. Зокрема, на початок 2015 року загальне поголів’я в Україні за даними Держкомстату становило 7,3 млн голів, у 2016 році – 7,1 млн голів, на початок 2017 року зменшилося до 6,7 млн голів. Причинами оператори ринку називають невисоку рентабельність бізнесу та поширення АЧС", - пояснили в асоціації.

В результаті сформувалися обмежені обсяги запасів забійних свиней, що спровокувало підвищення цін.

Нагадаємо, що станом на середину травня ціни на свинину в живій вазі збільшилися на 28% з початку року до 41 гривень/кг.

За даними Державної служби статистики, в травні поголів'я свиней збільшилося на 2,5%, або на 165,5 тис. голів в порівнянні з квітнем і на 1 червня 2017 року склало 6 788 тис. голів.

Нагадаємо, що на початку червня Кабінет Міністрів України скасував державне регулювання цін на продукти харчування.

Дія постанови поширюється на граничні торговельні надбавки до оптової ціни виробника в тому числі і на свинину.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X