В Україні продовжили санкції проти російських банків

1 березня 2018, 19:22

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України продовжила санкції у відношенні банків з російським капіталом. Дія санкцій закінчувалася у березні 2018 року.

Таке рішення прийнято на засіданні Ради, повідомляє РНБО.

"Рада національної безпеки і оборони України підтримала пропозиції Національного банку України (НБУ) про продовження дії персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо банків з російським капіталом, дія яких закінчувалася в березні 2018 року", - зазначено у повідомленні.

Відео дня

Як пише Інтерфакс-Україна, президент України Петро Порошенко, відкриваючи засідання РНБО, повідомив, що Нацбанк розробив механізм, яким було заборонено здійснювати будь-які фінансові операції цих банків на користь пов'язаних з ним осіб, в тому числі материнських структур.

"Ці обмеження стосувалися надання міжбанківських кредитів, придбання цінних паперів, розміщення коштів на рахунках, виплати дивідендів, розподілу прибутку і капіталу", - сказав президент.

Нагадаємо, що 23 березня минулого року Україна запровадила санкції терміном на рік проти всіх п'яти працюючих в країні структур російських держбанків: українських Сбербанку і ВТБ, БМ Банку ( "внучка" ВТБ), Промінвестбанку ("дочка" ВЕБа) і VS Bank ("внучка" Сбербанку). Їм заборонено будь-які фінансові операції на користь пов'язаних з ними осіб, зокрема материнських структур.

Зазначимо, що 21 лютого 2018 року НБУ пропонував продовжити санкції до банків з російським державним капіталом, що завершуються 16 березня.

Показати ще новини
Радіо NV
X