В Україні продовжили безмитне ввезення імпортних пасажирських літаків до 2021 року

8 грудня 2017, 09:05
Верховна Рада прийняла за основу і в цілому законопроект, яким пропонується продовжити до 1 січня 2021 року для українських авіаперевізників режим безмитного ввезення в Україну літаків іноземного виробництва

Про це повідомляє УНІАН.

Відзначається, що закон пропонує продовжити норму, згідно з якою повністю звільняються від сплати мит повітряні судна, що ввозяться на митну територію України.

Відео дня

У пояснювальній записці зазначається, що згідно з діючими нормами Митного кодексу і Закону Про розвиток літакобудівної діяльності, до 1 січня 2018 року діяла норма, яка звільняла українські компанії від сплати митних зборів і ПДВ при ввезенні в Україну літаків іноземного виробництва, таких моделей, як Embraer E145/170/190, Bombardier Q400 і ін. Раніше ця норма була прийнята з метою надання преференцій вітчизняному виробнику - компанії Антонов.

Також у законопроекті йдеться, що українські компанії поки не можуть запропонувати альтернативу іноземним літакам, таким як Embraer E190/E145. При цьому повернення мита і ПДВ на імпортні літаки підвищить їх вартість (наприклад, на $6 млн для літака, який коштує понад $30 млн), а, отже, і вартість авіаквитків.

Нагадаємо, 20 грудня 2016 року, вступили в силу закони Про внесення змін до Митного кодексу України та Про розвиток літакобудівної промисловості. Так, з 1 січня 2018 року скасовувалися податкові пільги з сплати митних платежів при тимчасовому ввезенні на митну територію України за договорами оперативного лізингу іноземних літаків масою порожнього обладнаного апарата від 10 до 30 тонн, максимальної пасажиромісткістю від 44 до 110 місць.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X