В Україні ухвалили антикорупційний закон для видобувних компаній

18 вересня 2018, 12:43

Верховна Рада України прийняла закон Про забезпечення прозорості у видобувних галузях.

За відповідний документ №6229 проголосували 244 народних депутатів.

Закон визначає правові засади регулювання та організації збирання, розкриття та поширення інформації з метою забезпечення прозорості та запобігання корупції у видобувних галузях в Україні.

Відео дня

Документ розроблений з метою надання громадськості доступу до повної і об'єктивної інформації про платежі суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, а також для громадського ознайомлення та обговорення питань, пов'язаних з використанням та управлінням державою і територіальними громадами корисних копалин загальнодержавного значення.

Закон впроваджує в Україні міжнародні стандарти і передові практики розкриття інформації в видобувних галузях відповідно до ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях. Ці стандарти впроваджуються в 51 країні світу, в т.ч. Казахстані, Норвегії, Великій Британії, Німеччині, США.

Закон спрямований на виконання міжнародних зобов'язань України у зв'язку з приєднанням до Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях, а також на імплементацію актів законодавства Європейського Союзу в частині підвищення прозорості господарської діяльності в видобувних галузях про щорічну фінансову звітність, консолідовану фінансову звітність та пов'язаними з ними звітами.

Показати ще новини
Радіо НВ
X