В Україні половина автогазу продається нелегально

27 липня 2018, 11:33

Тіньовий ринок дизельного палива в Україні становить близько 20%, а тіньовий ринок скрапленого газу досяг позначки 30-50% в залежності від регіону.

Про це йдеться в заяві Нафтогазової асоціації України (НАУ).

"В останні роки на ринку нафтопродуктів склалася досить складна ситуація, пов'язана, перш за все, зі значним поширенням нелегальних заправних станцій", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Прогнозні втрати від нелегального ринку палива державного та місцевих бюджетів в 2018 році становитимуть близько 10 млрд грн, додали в асоціації.

"Нелегальні точки продажів в абсолютній більшості випадків розміщуються й експлуатуються без належним чином оформленого землекористування, реалізують паливо без застосування РРО (касових апаратів), без оформлення трудових відносин з працівниками, без отримання дозволів на експлуатацію об'єктів підвищеної небезпеки та іншими численними порушеннями чинного законодавства", - відзначили в НАУ.

У зв'язку з цим Нафтогазова асоціація підготувала і направила низку листів до Адміністрації президента, Кабінету Міністрів України, Міністерству економічного розвитку і торгівлі України та Міністерству внутрішніх справ з проханням посилити боротьбу з тіньовим ринком нафтопродуктів і вжити всіх можливих заходів для вирішення проблеми наявності нелегальних АЗС.

За даними Консалтингової групи А-95, в середньому в Україні з 10 літрів, які продаються на АЗС, 3,7 літра - це скраплений газ, 4,2 літра - дизпаливо, інші продажі припадають на бензин.

Нагадаємо, що в період з 18 по 19 липня вартість автогазу зросла до кризового рівня минулого року. При цьому Антимонопольний комітет України розпочав розслідування в зв'язку з цим.

За підсумками минулорічного зростання цін АМКУ звинуватив низку мереж АЗС у змові на ринку автогазу. Також Антимонопольний комітет оштрафував на 41 млн грн відразу п'ять найбільших мереж АЗС за узгоджене підвищення цін на скраплений газ наприкінці літа 2017 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X