В Україні половина автогазу продається нелегально
Тіньовий ринок дизельного палива в Україні становить близько 20%, а тіньовий ринок скрапленого газу досяг позначки 30-50% в залежності від регіону.
Про це йдеться в заяві Нафтогазової асоціації України (НАУ).
"В останні роки на ринку нафтопродуктів склалася досить складна ситуація, пов'язана, перш за все, зі значним поширенням нелегальних заправних станцій", - йдеться в повідомленні.
Прогнозні втрати від нелегального ринку палива державного та місцевих бюджетів в 2018 році становитимуть близько 10 млрд грн, додали в асоціації.
"Нелегальні точки продажів в абсолютній більшості випадків розміщуються й експлуатуються без належним чином оформленого землекористування, реалізують паливо без застосування РРО (касових апаратів), без оформлення трудових відносин з працівниками, без отримання дозволів на експлуатацію об'єктів підвищеної небезпеки та іншими численними порушеннями чинного законодавства", - відзначили в НАУ.
У зв'язку з цим Нафтогазова асоціація підготувала і направила низку листів до Адміністрації президента, Кабінету Міністрів України, Міністерству економічного розвитку і торгівлі України та Міністерству внутрішніх справ з проханням посилити боротьбу з тіньовим ринком нафтопродуктів і вжити всіх можливих заходів для вирішення проблеми наявності нелегальних АЗС.
За даними Консалтингової групи А-95, в середньому в Україні з 10 літрів, які продаються на АЗС, 3,7 літра - це скраплений газ, 4,2 літра - дизпаливо, інші продажі припадають на бензин.
Нагадаємо, що в період з 18 по 19 липня вартість автогазу зросла до кризового рівня минулого року. При цьому Антимонопольний комітет України розпочав розслідування в зв'язку з цим.
За підсумками минулорічного зростання цін АМКУ звинуватив низку мереж АЗС у змові на ринку автогазу. Також Антимонопольний комітет оштрафував на 41 млн грн відразу п'ять найбільших мереж АЗС за узгоджене підвищення цін на скраплений газ наприкінці літа 2017 року.