В Україні вимагають закрити одразу 16 ТРЦ

11 квітня 2018, 12:43

Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) подала до суду позови на закриття 16 торгово-розважальних центрів (ТРЦ). А всього об'єктів, що не пройшли перевірку, в Україні 37.

Про це повідомив глава служби Микола Чечоткін на засіданні Кабінету міністрів України 11 квітня, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Так, за його словами, практично не приділяється увага питанням пожежної безпеки в торговому центрі Альтаіровскій в Одесі, в торговому центрі Рикос і супермаркеті Колібріс в Рівненській області, де шляхи евакуації не відповідають вимогам норм, а системи протипожежного оповіщення та захисту роками залишаються в неробочому стані .

Відео дня

У Києві з 357 торгово-розважальних центрів зараз перевіряється дев'ять.

"З них сьогодні можна говорити, що в Магелані та Дрім Тауні вже виявлені порушення, які створюють небезпеку для людей", - зазначив глава ДСНС.

Він вказав, що власники не створюють перешкод перевіряльникам і грубих фактів недопущення працівників ДСНС на об'єкти не зафіксовано.

При цьому Чечоткін повідомив, що є інформація про надходження телефонних дзвінків з пропозиціями за певну нагороду "вирішити" питання щодо лояльного ставлення під час проведення перевірок.

"Я хочу запевнити, що це або діють групи шахраїв, або люди, які хочуть скомпрометувати службу. Тому я прошу звертатися або по телефону довіри, або безпосередньо в правоохоронні органи", - наголосив він.

За словами Чечоткіна, перевірки були розпочаті з 30 березня за дорученням прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. Всього підлягають перевірці понад 30 тис. об'єктів з масовим перебуванням людей, з яких більш ніж 4 тис. - це ТРЦ, майже 2 тис. лікарень і понад 25 тис. шкіл і дитячих садів.

Вже перевірено 1319 об'єктів, з яких 937 дошкільних та шкільних навчальних закладів, 56 лікарень, 326 ТРЦ і об'єктів дозвілля. Під час перевірок виявлено понад 15 тис. порушень, з яких понад 5 тис. не усувалися протягом тривалого часу.

Найгірша ситуація з виконанням приписів склалася у Донецькій, Сумській і Тернопільській областях, де не виконується більш ніж 60% раніше запропонованих заходів.

"Всього до керівників об'єктів застосовано 1200 адміністративних стягнень, за порушення вимог пожежної безпеки в суд подано позови на закриття 37 об'єктів, з них - 16 ТРЦ, 18 дошкільних та шкільних навчальних закладів, 3 лікарень", - повідомив Чечоткін.

Показати ще новини
Радіо NV
X