В Україні почали відбір радників для "великої" приватизації

25 червня 2018, 11:40

Фонд держмайна (ФДМ) оголосив перші шість конкурсів з відбору радників для підготовки до приватизації та продажу пакетів акцій для шести з 22 підприємств, схвалені урядом до приватизації в поточному році.

Про це свідчить оголошення в газеті Відомості приватизації, передає Інтерфакс-Україна.

Так, ФДМ шукає радників для продажу 100% Об'єднаної гірничо-хімічної компанії (ОГХК), 70,7% Індару, 100% Президент-готелю, держпідприємств Вугільна компанія Краснолиманська та завод Електроважмаш, а також 99,6% Одеського припортового заводу.

Відео дня

Заявки на участь в конкурсах з Індару, Президент-готелю, ОПЗ приймаються до 20 липня включно, перші етапи конкурсів призначені на 26 липня, а другі - на 30 липня.

Щодо ОГХК, Краснолиманської та Електроважмаша претенденти на статус радника можуть подати заявки до 23 липня, а конкурси відбудуться у два етапи - 27 липня і 31 липня.

У всіх випадках фіксований розмір оплати послуг радник встановлений до 0,5% вартості активів підприємства, наведеної до частки держави в ньому, а в разі продажу об'єкта розмір змінної частини становить до 2% від вартості проданого об'єкта приватизації, зазначається у документах


Нагадаємо, що в січні 2018 року Верховна Рада встановила нові правила приватизації державного майна. Залишається тільки мала приватизація і велика з вартістю активів понад 250 млн грн.

Президент України Петро Порошенко 2 березня підписав закон Про приватизацію державного та комунального майна.

У березні ФДМ затвердив список об'єктів малої приватизації, що підлягають продажу в 2018 році. До нього увійшли близько 600 об'єктів.

У травні Гройсман заявив про початок малої приватизації з червня 2018 року.

Крім того, у травні уряд затвердив перелік підприємств великої приватизації на 2018 рік, в який увійшли 26 підприємств.

Однак, пізніше Кабмін виключив три підприємства зі списку "великої приватизації".

Додамо, що надходження від приватизації в 2016 році становили 0,19 млрд грн за плану 17,1 млрд грн.

Держбюджет-2017 передбачав 17,1 млрд грн надходжень від приватизації, проте бюджет отримав лише 3,4 млрд грн. Основну суму в 3,05 млрд грн Фонд отримав за рахунок продажу в серпні блокпакетів акцій енергокомпаній, які викупила група СКМ Ріната Ахметова, що вже володіє в них контрольним пакетом.

Держбюджет-2018 передбачає надходження від приватизації 21,3 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X