В Україні почали тестувати Mobile ID

27 грудня 2017, 14:31
558
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
В Україні почали тестувати Mobile ID - фото

Фото: pixabay / Semevent

Найбільший мобільний оператор запустив тестування Mobile ID

Найбільший мобільний оператор України - компанія Київстар запустила сервіс Mobile ID в дослідну експлуатацію

Про це йдеться в прес-релізі оператора.

Київстар зазначає, що Mobile ID дозволяє проводити електронну ідентифікацію особи для отримання електронних послуг.

Період дослідної експлуатації сервісу триватиме з 27 грудня 2017 року до 1 червня 2018 року. У цей період обмежена група контрактних абонентів оператора буде випробовувати роботу сервісу до його комерційного запуску у другому кварталі наступного року.

На час дослідної експлуатації користувачам сервісу Mobile ID буде доступна можливість електронної ідентифікації для отримання послуг реєстрів Держгеокадастру й онлайн будинку юстиції.

Також під час дослідної експлуатації Mobile ID буде досліджуватися безперебійність функціонування сервісу, його взаємодія з системами держпідприємства Національні інформаційні системи та можливість абонентів ідентифікувати особу з використанням мобільного телефону та спеціальної SIM-карти.

"Платформа сервісу працює, до неї почали підключатися сервіс-провайдери, які будуть надавати електронні послуги, видаються перші SIM-карти зі спеціальним чіпом, подана заявка на державну сертифікацію сервісу, і ми працюємо над тим, щоб зробити оформлення документів для підключення Mobile ID максимально простим і зручним для абонентів", - зазначив директор з розвитку бізнесу на корпоративному ринку Київстар Євген Кражан.

Для підключення сервісу Mobile ID абонент має здійснити заміну SIM-карти на нову, яка додатково забезпечує підтримку функції підвищеного захисту інформації при електронній ідентифікації користувача.


Mobile ID передбачає побудову інфраструктури взаємодії між мережами мобільних операторів, центрами сертифікації ключів та різними порталами електронної взаємодії з громадянами шляхом надання в користування власникам мобільних телефонів спеціальних SIM-карт з вбудованими алгоритмами ідентифікації. Починаючи з 2000 року, подібні сервіси впроваджені в більшості країн ЄС, а також в Молдові, Азербайджані, Литві, Латвії, Естонії та Казахстані.

За допомогою технології Mobile ID користувачі мобільного зв'язку зможуть ставити електронні підписи до документів, здійснювати оплату послуг, отримувати доступ до захищених електронних документів за допомогою свого мобільного телефону.


Нагадаємо, що в Держспецзв'язку розробили проект закону про обов'язкову реєстрацію абонентів мобільного зв'язку для "боротьби з мобільним шахрайством і кіберзлочинністю". За допомогою цього документа у відомстві мають намір зобов'язати телеком-компанії збирати персональні дані користувачів.

При цьому міністр юстиції України Павло Петренко негативно оцінив ініціативу обов'язкової реєстрації абонентів мобільного зв'язку.

У серпні цього року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман анонсував запуск в Україні цифрового підпису в паспортах і мобільних.

Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал

Вибір редакції

Компанії/Ринки

Вчора, 09:15

thumb img
До 2021 року ми хочемо вивести компанію на оборот в мільярд доларів. Інтерв'ю з СЕО GlobalLogic
Рітейл/Нерухомість

Сьогодні, 17:50

thumb img
Зміна стратегії. Мережа Фуршет закриє кожен п’ятий магазин
Компанії/Ринки

Сьогодні, 20:06

thumb img
Що зміниться в роботі аеропорту Бориспіль — 6 тез топ-менеджерів

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua