Україна почала імпортувати хлор із Румунії

19 липня 2018, 14:45

В Україну почав надходити імпортований хлор із Румунії, очікуються ще поставки з Польщі, Словаччини та Узбекистану.

Про це повідомила віце-президент Асоціації водоканалів України Ольга Бабій у коментарі 112 Україна.

"З Румунії вже потихеньку заїжджає малими партіями, 30-40 тонн на тиждень. Але цього недостатньо для загальної потреби. Що стосується Узбекистану, вони зараз підтверджують можливість поставки хлору в цистернах, це також кінець серпня", - заявила вона.

Відео дня

Крім того, вона додала, що Словаччина, Польща можуть починати відвантаження, та їхній хлор може бути в Україні до 30 серпня.

При цьому, на сайті київського водоканалу зазначається, що з поставками хлору з Європи можуть виникнути проблеми, оскільки цистерни з європейським хлором не можуть змінювати колісну базу, а такожмають бути сертифіковані на території України.

"Завезення рідкого хлору у контейнерах автомобілем займає багато часу, з урахуванням того, що таких контейнерів недостатньо", - зазначає прес-служба водоканалу.

Бабин додала, що протягом цього тижня переобладнувалися все потужності для того, щоб перерозподіляти всі решту запасів хлору серед інших водоканалів.

Нагадаємо, що 15 червня Дніпроазот припинив свою роботу у зв'язку зі збитковістю. Підприємство було виробником і постачальником рідкого хлору й соляної кислоти, які необхідні для очищення води.

Пізніше заступник директора Європейської Бізнес Асоціації Світлана Михайловська розповідала, що Carlsberg Ukraine, Coca-Cola Ukraine і PepsiCo зупиняють виробництво в Україні у зв'язку з припиненням роботи заводу Дніпроазот.

При цьому Carlsberg Ukraine також повідомили, що компанія не закриває завод з виробництва пива в Україні через дефіцит хлору, а чекає на допомогу від уряду для вирішення цієї проблеми.

Також компанії Coca-Cola і PepsiCo заявили, що не будуть припиняти виробництво в Україні через зупинку роботи підприємства Дніпроазот, що виробляє хлор для очищення води.

Згодом Дніпроазот погодився відновити виробництво хлору, але за умови підвищення цін на вироблену продукцію. Однак Антимонопольний комітет України заявив, що підприємство може бути оштрафовано за відмову продавати хлор, необхідний для знезараження питної води.

Пізніше стало відомо, що Дніпроазот готується до запуску виробництва хлору.

Показати ще новини
Радіо NV
X