В Україні почав діяти закон про відеофіксацію під час обшуків

7 грудня 2017, 08:30
Закон № 2213-VIII про обов'язкову відеофіксації під час проведення обшуків, який називають "маски-шоу стоп" вступив у силу

При цьому норми про використання під час судового розгляду відеозаписувальної техніки, набудуть чинності з 1 січня 2019 року.

Закон запроваджує обов'язкову відеофіксацію під час обшуків, як і під час розгляду клопотань слідчим суддею. Зазначимо, що відеозапис має бути невід'ємним додатком до протоколу обшуку.

Відео дня

Крім того, документ дозволяє людині скористатися допомогою адвоката під час проведення у неї обшуків. Також у законі йдеться про те, що адвокат може самостійно здійснювати зйомку обшуків, проте не може розголошувати відомості досудового розслідування без письмового дозволу слідчого або прокурора. За розголошення таких даних передбачається кримінальна відповідальність.

Після проведення обшуку у людини судовий розгляд відбувається у закритому режимі, щоб не допустити розголошення даних про особисте життя.

Нагадаємо, що 16 листопада Верховна Рада України ухвалила за основу і в цілому закон , який визначає відеофіксацію невід'ємною частиною проведення обшуків.

1 грудня президент України Петро Порошенко підписав законопроект, який також називають "маски-шоу стоп".

Крім того, раніше Генпрокуратура обмежила права силовиків під час обшуків підприємств.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X