В Україні підняли тарифи на залізничні вантажоперевезення

31 жовтня 2017, 13:40
Тарифи на перевезення вантажів залізничним транспортом в межах України зросли на 15%

Про це повідомили в прес-службі компанії.

"Відсьогодні набрав чинності наказ Міністерства інфраструктури від 20 жовтня № 357 Про внесення змін до коефіцієнтів, що застосовуються до збірника тарифів на перевезення вантажів у межах України та пов’язані з ним послуги. Цим наказом введено в дію індексацію тарифів на 15%", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

В.о. голови правління Укрзалізниці Євген Кравцов зазначив, що нинішній розмір індексації тарифів на перевезення вантажів 15% - це компромісне рішення, яке визріло в ході тривалого діалозу Укрзалізниці та учасників ринку перевезень.

Всі кошти від індексації тарифів компанія буде акумулювати на окремому інвестиційному рахунку і звітувати про їх використання.

Додамо, що останній раз тарифи на вантажоперевезення змінювалися в квітні 2016 року.

Нагадаємо, тарифний комітет Міністерства інфраструктури погодив підвищення тарифів на залізничні вантажні перевезення всередині країни на 22,5% з 1 жовтня.

13 вересня Кабінет міністрів України затвердив фінансовий план Укрзалізниці, в якому закладено підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення на 22,5% з 1 жовтня 2017 року.

Тим часом глава Госрегуляторслужби Ксенія Ляпіна під час обговорення фінплану Укрзалізниці на засіданні Кабміну зазначила, що в умовах відсутності незалежного регулятора для такого монополіста, як Укрзалізниця, встановлення тарифу - питання регулятивне.

"Тому пропозиції тарифної ради Мінінфраструктури буде обговорюватися, буде проводитися аналіз регулятивного впливу таких тарифів на економіку в цілому, оскільки залізниця - системоутворююча інфраструктура, одноразове підвищення на 22,5% може привести до дуже серйозних і негативних наслідків для економіки", - заявила вона.

Крім того Американська торгова палата (АСС) у четвер, 21 вересня повідомила, що звернулася до Кабміну з проханням утриматися від підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення в 2017 році.

Експерти компаній-членів палати вважають, що перед будь-яким підвищенням залізничних тарифів на наступний період необхідно показати результати попереднього підвищення, зокрема, в розрізі ситуації з розподілом вагонів, їх обігом, швидкістю доставки і збереженням вантажу.

Також представники бізнесу - члени Європейської Бізнес Асоціації виступили проти підвищення вантажних ж/д тарифів.

Крім того, Госрегуляторслужба відмовилася погоджувати проект наказу Мінінфраструктури, який передбачав здійснення ще з лютого 2017 індексації тарифів на ж/д перевезення вантажів в межах країни на 25%, і вирішила створити спільну з бізнесом робочу групу для визначення компромісною ставки підвищення.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Однак пізніше ситуація змінилася і госрегуляторная служба запропонувала переглянути розмір підвищення тарифів на залізничні вантажоперевезення.

Показати ще новини
Радіо NV
X