В Україні перенесли велику приватизацію

5 жовтня 2018, 09:28

Продаж майже всіх об'єктів великої приватизації в Україні відбудеться в 2019 році.

Про це заявив в.о. глави Фонду держмайна Віталій Трубаров на засіданні Спеціальної комісії Верховної Ради з питань приватизації, передає УНІАН.

"Ми вже можемо констатувати факт, що з тих об'єктів великої приватизації, які ми намітили, по більшості з них процес приватизації переноситься на 2019 рік", - сказав він.

Відео дня

За словами Трубарова, у цьому році, швидше за все, вдасться приватизувати лише Центренерго, стартову ціну та умови продажу якого затвердив Кабінет міністрів.

Конкурс з приватизації держпакету акцій цього підприємства має відбутися наприкінці листопада або початку грудня цього року.

Приватизація Центренерго є одним з ключових умов переговорів із МВФ, але процес затягується з 2015-го.


Нагадаємо, що в січні 2018 року Верховна Рада встановила нові правила приватизації державного майна. Залишається тільки мала приватизація і велика з вартістю активів понад 250 млн грн.

Президент України Петро Порошенко 2 березня підписав закон Про приватизацію державного та комунального майна.

У березні ФДМ затвердив список об'єктів малої приватизації, що підлягають продажу в 2018 році. До нього увійшли близько 600 об'єктів.

У травні уряд затвердив перелік підприємств великої приватизації на 2018 рік у який увійшли 26 підприємств.

Додамо, що надходження від приватизації в 2016 році становлять 0,19 млрд грн при плані 17,1 млрд грн.

Держбюджет-2017 передбачав 17,1 млрд грн надходжень від приватизації, проте бюджет отримав лише 3,4 млрд грн. Основну суму в 3,1 млрд грн Фонд отримав за рахунок продажу в серпні блокпакетів акцій енергокомпаній, які викупила група СКМ Ріната Ахметова, що вже володіє в них контрольним пакетом.

Держбюджет-2018 передбачає надходження від приватизації 21,3 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X