В Україні обмежили безмитне ввезення товарів і посилок

8 грудня 2017, 14:06
Верховна Рада України запровадила обмеження на безмитне ввезення товарів на територію України у разі самостійного перетину кордону і поштових відправлень

Так, в ніч на п'ятницю, 8 грудня, український парламент прийняв поправки до Податкового кодексу щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році (законопроект № 6776-д).

Відео дня

Однак в початковому тексті законопроекту таких положень не було. Їх внесли з поправками до другого читання.

Нинішні правила безмитного ввезення товарів в ручному або супроводжуваному багажі сумою до €500 (в аеропортах - до €1 тис.) і вагою до 50 кг діятимуть для тих, хто був відсутній в Україні понад 24 години і в'їжджає в країну не частіше ніж один раз протягом 72 годин, зазначає агентство Інтерфакс-Україна.

Згідно зі змінами, при більш частому в'їзді без податків можна ввезти товари на суму тільки до €50.

Для тих, хто був відсутній в Україні менш ніж 24 години і в'їжджає в країну частіше ніж однин раз протягом 72 годин базою оподаткування вважається сумарна вартість ввезених товарів, що перевищує в еквіваленті €50, з урахуванням мита, яке підлягає оплаті.

Крім цього, також запроваджено обмеження на безподаткові пересилання товарів фізичним особам у міжнародних поштових та експрес-відправленнях: тепер їх може бути максимум три протягом одного календарного місяця сумарною фактурною вартістю до €150, тоді як починаючи з четвертої посилки вони вже будуть обкладатися податком, митом і акцизом.

Зазначимо, що обмеження на отримання посилок в €150 було і раніше, але це була максимальна вартість однієї посилки, а кількість відправлень не обмежувалася трьома.

Показати ще новини
Радіо НВ
X