В Україні набирає обертів бізнес електрозаправок та електрокарів

22 січня 2016, 11:58
Учасники ринку очікують на бурхливе зростання ринку електрозаправок після скасування мита на електромобілі

Вчора українська компанія ТОКА заявила, що в 2016 році планує розширити мережу електрозаправок для автомобілів на 50 штук. Як розповів керівник мережі ТОКА Степан Благовісний, у 2016 році компанія планує встановити близько 30 заправок у Києві, 15 — в Одесі та 5 — у Львові. В даний час у Києві встановлено дві заправки ТОКА, в Одесі — дві і у Львові — одна.

Відео дня

Сьогодні в Києві загалом нараховується 30 електричних заправок, хоча роком раніше їх було лише 3. Зарядні станції встановлюють, як великі мережі АЗС, так і вузькопрофільні компанії. Як повідомили в прес-службі мережі АЗС ОККО, їхня мережа нараховує 38 електрозарядок по всій країні, три з яких встановили в Києві минулого року.

Українська компанія ElectroCars розробила власну зарядну станцію ParkOn, яка може одночасно заряджати два електромобілі. «У 2016 році ми плануємо встановити 50 зарядних станцій власного виробництва, частина з яких буде в якості домашньої станції для власників електромобілів», - каже співзасновник ElectroCars Олександр Кравцов.

Поки власники електричних зарядок заробляють мінімальні гроші за свої послуги. За приблизними підрахунками Олександра Кравцова (власника електрокара Nissan Leaf), зарядка електромобіля на 100 км коштує близько 7 грн.

Але на думку аналітика компанії UPECO Олександра Сіренка, найближчим часом ринок електрозаправок буде монетизований і може досягти ємності в $15-20 млн. Та навіть ця цифра мізерно мала порівняно з ємністю ринку нафтопродуктів, який оцінюється в $3,5 млрд. І це з урахуванням падіння продажів на бензин і дизпаливо, яке минулого року досягло 20%.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X