В Україні набирає обертів бізнес електрозаправок та електрокарів

22 січня 2016, 11:58
3658
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ринок заправних станцій для електрокарів очікує бурхливе зростання

Учасники ринку очікують на бурхливе зростання ринку електрозаправок після скасування мита на електромобілі

Вчора українська компанія ТОКА заявила, що в 2016 році планує розширити мережу електрозаправок для автомобілів на 50 штук. Як розповів керівник мережі ТОКА Степан Благовісний, у 2016 році компанія планує встановити близько 30 заправок у Києві, 15 — в Одесі та 5 — у Львові. В даний час у Києві встановлено дві заправки ТОКА, в Одесі — дві і у Львові — одна.

Сьогодні в Києві загалом нараховується 30 електричних заправок, хоча роком раніше їх було лише 3. Зарядні станції встановлюють, як великі мережі АЗС, так і вузькопрофільні компанії. Як повідомили в прес-службі мережі АЗС ОККО, їхня мережа нараховує 38 електрозарядок по всій країні, три з яких встановили в Києві минулого року.

Українська компанія ElectroCars розробила власну зарядну станцію ParkOn, яка може одночасно заряджати два електромобілі. «У 2016 році ми плануємо встановити 50 зарядних станцій власного виробництва, частина з яких буде в якості домашньої станції для власників електромобілів», - каже співзасновник ElectroCars Олександр Кравцов.

Поки власники електричних зарядок заробляють мінімальні гроші за свої послуги. За приблизними підрахунками Олександра Кравцова (власника електрокара Nissan Leaf), зарядка електромобіля на 100 км коштує близько 7 грн.

Але на думку аналітика компанії UPECO Олександра Сіренка, найближчим часом ринок електрозаправок буде монетизований і може досягти ємності в $15-20 млн. Та навіть ця цифра мізерно мала порівняно з ємністю ринку нафтопродуктів, який оцінюється в $3,5 млрд. І це з урахуванням падіння продажів на бензин і дизпаливо, яке минулого року досягло 20%.

Вибір редакції

Картки

Вчора, 10:57

article_img
Згода на секс: що змінює новий закон
Лонгріди

Вчора, 17:44

article_img
Три історії про людей, які борються за Херсонщину
Події

Вчора, 19:16

article_img
У 2018 році в українських корупціонерів вилучили у 35 разів менше коштів, ніж планували

Головне

Події

Вчора, 15:30

article_img
У Херсоні на прес-конференції сталася стрілянина, в приміщенні розпорошили газ
Країни

Вчора, 03:27

article_img
ІД взяла на себе відповідальність за вибухи в російському Магнітогорську
Політика

Вчора, 19:51

article_img
Екс-міністра екології Злочевського викликали на допит у ГПУ