В Україні можуть закрити тютюновий бізнес, пов'язаний з ФСБ

20 січня 2016, 21:34
Автор: Олег Гавриш
Проти монопольного постачальника сигарет запровадять санкції

Як розповів НВ народний депутат Сергій Висоцький («Народний фронт»), він звернувся до Кабміну з проханням розширити санкційний список російських підприємців, які працюють в Україні, включивши туди власника найбільшого дистриб'ютора сигарет в країні «Мегаполіс-Україна» Ігоря Кесаєва. Крім того, Висоцький пропонує запровадити санкції проти депутата Держдуми Олександра Бабакова і підприємця Костянтина Григоришина.

Відео дня

У разі, якщо проти Кесаєва будуть запроваджені санкції, роботу підприємств російського олігарха буде припинено, вони будуть позбавлені ліцензій і права будь-яким чином діяти на території країни, сказав депутат. «Прохання я подав ще минулого тижня. Чекаю відповіді протягом найближчого тижня-двох. Думаю, що стосовно Кесаєва мене підтримають, бо там буде дуже складно пояснити, чому він повинен залишатися на українському ринку. З Григоришиним ситуація дещо інша, вона складніша», - пояснив Висоцький.

У 2010 році «Мегаполіс» Ігоря Кесаєва вийшов на ринок України, купивши місцевих дистриб'юторів тютюну ТОВ «Вест-Тобакко-Груп» (ВТГ) і «Поділля-Тютюн». Річна виручка «Мегаполіс-Україна» — $4 млрд, чистий прибуток — більше $50 млн. Фактично компанія є монопольним дистриб'ютором сигарет в Україні.

У самій компанії від зв'язків з Ігорем Кесаєвим відхрещуються. Раніше “Мегаполіс-Україна” заявляла, що серед її кінцевих бенефіціарів немає ані російських громадян, ані самого Кесаєва.

Однак, офіційні особи російської компанії свою участь в українському бізнесі не заперечують. Так російський Forbes у довідці про компанію повідомляє, що ще чотири роки тому російський "Мегаполіс", що належить Кесаєву і його бізнес-партнеру Сергію Кациєву, почав скуповувати українських тютюнових дистриб'юторів. І за три роки став монополістом з продажу тютюнових виробів в Україні. А один з топ-менеджерів компанії в розмові з Forbes визнавав, що ситуація з бізнесом в Україні напружена.

Офіційно про український бізнес Кесаєва учасники ринку вважають за краще не говорити. Вони пояснюють це тим, що він підконтрольний "авторитетним підприємцям" та російському ФСБ. Зокрема, Кесаєв очолює Фонд ветеранів ФСБ Росії.

Але в неформальній бесіді генеральний директор однієї з компаній роздрібного ринку розповів НВ, що «Мегаполіс» в Україні контролюють вихідці з Північного Кавказу, які в минулому зуміли витіснити зі столиці дрібніших торговців, які займалися продажем контрафактних цигарок через дрібних вуличних продавців. "Бізнес не забирали, а просто пропонували продати за "справедливою ціною" і в результаті підібрали під себе всі точки продажу", - пояснив співрозмовник НВ.

Надалі компанію взяли під контроль народний депутат Юрій Іванющенко і Олександр Янукович. "Зараз, коли ці люди не мають впливу, їхній бізнес в дуже вразливому становищі, чим скористалися народні депутати. Думаю, найближчим часом ми можемо дочекатися зміни ключових дистриб'юторів і в цілому зміни структури ринку", -- каже співрозмовник НВ.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X