В Україні може з'явитися перший арабський банк

27 січня 2017, 18:29
Україно-Арабський ділова рада ініціює створення в Україні банку, засновниками якого повністю були б арабські бізнесмени

Як пише delo.ua, про це заявив президент Ради Шейх Емад Абу Алруб, виступаючи 26 січня 2017 року на першому засіданні Ради з участю українських та арабських ділових кіл.

"У нас є ідея - створити в Україні банк зі 100% арабським капіталом. Це значно полегшило б вихід на український ринок багатьох арабських компаній", - акцентував Шейх, уточнивши при цьому, що в ході переговорів представники Національного банку і Кабінету міністрів вже попередньо підтримали цю ідею.

Відео дня

Шейх Алруб зазначив, що в ході своїх перших засідань Українсько-Арабський ділова рада поки вирішує тактичні завдання - напрацьовує порядок своєї роботи, а також налагоджує контакти між українськими та арабськими діловими колами. Головна ж стратегічна мета Україно-Арабського ділової ради - сприяти залученню в Україну не менше $100 млрд інвестицій.

"Арабські компанії хотіли б вкладати гроші у сільське господарство, переробну промисловість, а також великі інвестиційні об'єкти. Україна дуже багата країна. Багата на ресурси і людей", - підкреслив шейх.

Раніше арабські банки не могли вийти на український ринок через специфіку ісламського кредитування. Банківська діяльність в арабських країнах заснована на принципах шаріату, які забороняють накладати і стягувати позичковий відсоток, в першу чергу тому, що в ісламі є заборона на "ріба" - лихварство. В ісламській системі банк кредитує окремі завдання - банк і позичальник об'єднують свої капітали для фінансування конкретного проекту, при цьому прибуток вони розподіляють у заздалегідь визначеному порядку і частках, а збитки - в залежності від пайової участі в капіталі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X