В Україні хочуть повернути екологічні перевірки підприємств

6 вересня 2018, 08:12

Міністерство екології та природних ресурсів виступає за перегляд мораторію, який забороняє здійснювати перевірки бізнесу в частині дотримання природоохоронного законодавства, та відновити їх.

Про це в ефірі телеканалу ZiK сказав міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, повідомили в прес-службі уряду.

Протягом кількох останніх років в Україні діє мораторій на перевірки бізнесу, покликаний знизити адміністративний тиск на підприємців.

Відео дня

"Я виступаю за те, щоб відновити право здійснювати перевірки, які стосуються довкілля. Зараз ми не маємо можливості їх здійснювати належним чином", - зазначив міністр.

На сьогодні для того, щоб Державна екологічна інспекція перевірила будь-яке підприємство, потрібно отримати звернення від громадян, звернутися до Державної регуляторної служби. У свою чергу ДРС повідомляє підприємство про проведення такої перевірки.

"Ця процедура триває кілька тижнів. Якщо забруднювача повідомити за два тижні, що до нього прийдуть на територію і будуть перевіряти, то він встигне підготуватися і буде вживати якісь заходи", - пояснив Семерак.

За його словами, такий стан справ не дозволяє державі повністю здійснювати екологічний нагляд та контролювати екологічну ситуацію на місцях.

Він запевнив, що Мінприроди надалі наполягатиме на відновленні контролюючих функцій Державної екологічної інспекції та розробило відповідну постанову, націлену на послаблення цього мораторію.

Нагадаємо, у серпні 2014 року в Україні було запроваджено мораторій на перевірки малого бізнесу. Щороку Верховна Рада продовжує його дію.

Закон Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності передбачає повну заборону усіх планових перевірок, зокрема і в природоохоронній сфері.

Показати ще новини
Радіо НВ
X