Україна скоротила дефіцит платіжного балансу

1 жовтня 2018, 14:50

Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу у серпні зменшився до $601 млн. При цьому, у липні показник дефіциту становив $1,1 млрд.

Про це повідомили в прес-службі Національного банку України (НБУ).

У січні-серпні дефіцит поточного рахунку склав $2,1 млрд, тоді як за аналогічний період минулого року дефіцит становив $833 млн.

Відео дня

"Цьому сприяло насамперед істотне уповільнення річних темпів зростання імпорту товарів, яке було більш суттєвим у порівнянні з уповільненням зростання експорту", - відзначили в регуляторі.

Обсяги експорту товарів в серпні виросли на 10,5%, до $3,7 млрд. "Незначне уповільнення зростання експорту в порівнянні з липнем було обумовлено перш за все скороченням обсягів металургійного виробництва та складнощами з вантажними перевезеннями Азовським морем. У результаті цього зростання експорту металургійної продукції сповільнилося до 11,2% г/г. У той же час експорт продовольчих товарів збільшився на 6,3% г/г і досяг рекордного для серпня значення завдяки зростанню світових цін на пшеницю і великим обсягам зібраного врожаю олійних культур", - відзначає Нацбанк.

В цілому за січень-серпень експорт зріс на 11,6% порівняно з відповідним періодом минулого року, до $28,2 млрд.

Обсяги імпорту товарів у серпні склали майже $5 млрд, однак його зростання істотно сповільнилося - до 17,4% в річному вимірі.

Платіжний баланс у серпні зведений з профіцитом на рівні $27 млн.

Нагадаємо, що дефіцит платіжного балансу України у липні 2018 року склав $170 млн, що 40,4% краще за показник липня-2017.

Показати ще новини
Радіо NV
X