В Україні ініціювали введення санкцій проти компаній, причетних до знищення алюмінієвого гіганта

6 вересня 2018, 18:28

Служба безпеки України (СБУ) ініціювала застосування Радою нацбезпеки і оборони (РНБО) санкцій до компаній РусАл, Judson Trading Limited і ряду іноземців, причетних до знищення Запорізького виробничого алюмінієвого комбінату (ЗАлК).

Про це повідомили у прес-службі СБУ, передає Інтерфакс-Україна.

"Завдяки послідовній роботі Служби вдалося припинити підривну діяльність іноземної сторони і повернути ЗАлК державі. Також єдине на території Євразії родовище блакитних кварцитів сьогодні знову перейшло до комбінату... Крім того, Служба безпеки ініціювала застосування Радою національної безпеки і оборони спеціальних економічних санкцій щодо компаній РусАл, Judson Trading Limited і іноземних громадян, причетних до знищення комбінату", - розповіли в СБУ.

Відео дня

Крім того, наголошується, що у даний час слідчі в рамках кримінального провадження за ст.113, 191, 255 і 364 Кримінального кодексу України повідомили про підозру вісім причетних до спроб знищення ЗАлКу зловмисників, "серед яких - представники російської об'єднаної компанії Русал.

Нагадаємо, що раніше в СБУ заявляли, що єдиний в Україні виробник первинного алюмінію з 2006 року цілеспрямовано знищувався в інтересах російських виробників металу. Для реалізації махінації в 2006-2008 роках замовники сформували організовану групу з представників російської компанії РусАл.

У серпні 2017 року, СБУ повідомила про підозру росіянам, причетним до знищення промислового гіганта в Запоріжжі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X