В Україні хочуть зобов'язати всіх мобільних абонентів зареєструватися за півроку

10 серпня 2017, 09:37
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), пропонує встановити термін у півроку на реєстрацію абонентів мобільних операторів

Про це повідомив глава НКРЗІ Олександр Животовський, передає агентство Інтерфакс-Україна .

"Ми вважаємо ситуацію, коли 80-90% користувачів послуги мобільного зв'язку є анонімними, неприйнятною. В першу чергу, анонімний користувач обмежений у послугах, які він отримує. Не може користуватися Mobile ID великою кількістю електронних сервісів, які держава впроваджує зараз", - сказав він.

Відео дня

Він також зазначив, що комісія вже внесла зміни до законопроекту, який розробила Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації, в частині спрощення процедури реєстрації.

"На останньому засіданні комісії ми затвердили зміни до порядку реєстрації, щоб кожен з нас міг зайти в електронний кабінет свого мобільного оператора і зареєструватися там, і не потрібно йти в офіс оператора. Ми намагаємося зробити процес легким для користувача", - сказав Животовський.

Нагадаємо, що в Держспецзв'язку розробили проект закону про обов'язкову реєстрацію абонентів мобільного зв'язку для "боротьби з мобільним шахрайством і кіберзлочинністю". За допомогою даного документа у відомстві мають намір зобов'язати телеком-компанії збирати персональні дані користувачів.

При цьому міністр юстиції України Павло Петренко негативно оцінив ініціативу обов'язкової реєстрації абонентів мобільного зв'язку.

Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман анонсував запуск в Україні цифрового підпису в паспортах і мобільних.

Показати ще новини
Радіо NV
X