В Україні хочуть воскресити абонплату за газ

1 серпня 2017, 08:22
Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) розгляне питання переходу на абонентську плату за розподіл газу

Про це йдеться в порядку денному засідання регулятора на 4 серпня.

Так, до порядку денного засідання включено одне питання - Про внесення змін до деяких постанов НКРЕКП по додатковому захисті прав споживачів і переходу до принципу замовленої потужності.

Відео дня

Нагадаємо, що НКРЕКП 28 березня 2017 року вирішила ввести в дію абонплату за розподіл газу.

Втім, вже 10 квітня ця рішення було скасовано для проведення додаткових консультацій.

Раніше Україна зобов'язалася перед Міжнародним валютним фондом (МВФ) з 1 серпня 2017 роки виділити із загальної кінцевої ціни природного газу для населення і підприємств теплокомуненерго (ТКЕ) плату за його доставку на основі приєднаної потужності (так звана абонентська плата за користування газовою інфраструктурою).

Пізніше НКРЕКП повідомила, що має намір відстрочити введення абонентської плати за користування газовою інфраструктурою як мінімум на 3 місяці.

Нова система передбачає відділення тарифів на транспортування і розподіл від ціни газу, як товару.

При цьому кожен споживач повинен щомісячно платити за розподіл газу фіксовану суму, що залежить від максимальної пропускної здатності його лічильника, незалежно від фактичних обсягів споживання. У той же час ціна закуповуваного абонентом газу вже не буде включати вартість транспортування і розподілу.

Передбачалося, що абонплата для побутових споживачів на перехідний період в три роки буде встановлена в менших розмірах, ніж для інших категорій. По закінченню перехідного періоду абонплату для різних категорій планується зрівняти.

Показати ще новини
Радіо NV
X