В Україні хочуть конфіскувати іноземне судно за відвідування портів Криму

6 грудня 2016, 14:41
Затримана 30 листопада співробітниками Держприкордонслужби вантажне судно Sky moon, яке заходило в порти тимчасово окупованого Криму, можуть конфіскувати на користь держави

Про це повідомила прес-служба Держприкордонслужби.

"В даний час судно SKY MOON, яке морські прикордонники затримали в українських внутрішніх водах на річці Дунай, незважаючи на опір екіпажу, доставлено в порт Рені", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

В суднових і паспортних документах екіпажу прикордонники знайшли підтвердження фактів заходу судна в порти на тимчасово окупованих територіях України (ТОТУ) і переміщення звідти вантажу.

У відомстві відзначають, що це перше судно, щодо якого є безперечні докази неправомірного перебування у портах АР Крим.

"На членів екіпажу складено протоколи про порушення порядку в’їзду-виїзду з ТОТУ, а на капітана та старпома – за невиконання законних вимог представника прикордонного відомства", - повідомили в Держприкордонслужбі.

Судно за допомогою буксира доставили в порт, після чого прибули представники військової прокуратури та почали на SKY MOON слідчі дії.

За вказані порушення українського законодавства капітану судна і членів екіпажу загрожує штраф або адміністративний арешт строком до 15 діб. Зараз адміністративні справи вже передані на розгляд до суду, який і має визначити відповідне покарання.

"Що стосується розпочатого кримінального провадження, то судно-порушник арештоване та може бути конфісковане на користь держави. Наразі це перше судно, стосовно якого будуть прийняті такі жорсткі дії за відвідування портів тимчасово окупованої території України. Слідство триває", - пояснили у відомстві.

Показати ще новини
Радіо NV
X