В Україні дорожчає будівництво та елітна нерухомість – огляд ринку нерухомості

13 травня 2017, 08:53
Головні новини ринку нерухомості від НВ Бізнес

1 В Україні подорожчало будівництво

Будівельно-монтажні роботи знову додали в ціні. За 1 квартал 2017 року їхня вартість зросла на 3,4% по відношенню до 4 кварталу 2016 року, повідомляє Держстат.

Відео дня

Індекс цін на будівельно-монтажні роботи по зведенню будівель за перший квартал зріс на 3,6%.

Будівництво житлових будинків додало в ціні 3,2%, а нежилих – 4%. На будівництво будівель в березні поточного року виділено на 2,2% більше коштів, ніж у лютому.

Подорожчання будівництва в перспективі може змінити вартість квадратного метра. Однак поки, на думку експертів, хвилюватися не варто.

2 Вартість квартир в елітному сегменті зростає

Ринок елітної оренди помітно ожив перед тривалими травневими вихідними. За оцінками агентства нерухомості Park Lane (р. Київ), у квітні 2017 року обсяг коштів, витрачених на оренду елітної нерухомості Києва, склав еквівалент $61 тис., що вище показників березня 2017 року на 34%.

Витрати на оренду в елітному сегменті склали 22% від усієї суми витрат на оренду за результатами квітня. Частка елітного сегмента – 4,3% від усіх операцій з оренди нерухомості, проведених протягом місяця.

Квартири в структурі попиту вирвалися в лідери – 45%, недалеко пішов нежитловий фонд – 40% На будинки припало 15% попиту. Орендарів цікавили об'єкти в Обухівському районі, площею близько 250-350 кв. м з ділянкою 10-12 соток по ціні – $12-15 кв. м/міс

3 Київ хоче стимулювати забудовників розвивати інфраструктуру

Квартира – це не тільки квадратні метри і голі стіни, але й в першу чергу комфортне середовище проживання. Створити його можна за допомогою грамотного підходу до будівництва та планування квартир, ергономічного зонування, а також розвитку соціально-побутової інфраструктури.

Всі ці питання повинен вирішувати соціально відповідальний забудовник. На ділі ж виходить по-іншому. І однією з головних проблем Києва є черга в дитячі садки з-за їх малої кількості.

Минулого тижня на сайті Київської міської ради була зареєстрована петиція, яка закликає повернути у власність міста дитсадки, побудовані за рахунок міськбюджету. Паралельно з цим перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс озвучив намір столичної влади вирішити проблему з нестачею дошкільних навчальних закладів.

Для цього, правда, передбачаються зовсім інші заходи – від матеріального заохочення забудовників до дотацій приватним дитсадкам на покриття витрат незаможних батьків або самим батькам за виховання дітей вдома.

"Сьогодні величезні масиви забудовуються новим житлом, але при цьому супутня інфраструктура не розвивається. Жарт про те, що записувати дитину в садочок потрібно в пологовому будинку, вже став реальністю. Це питання потребує комплексного вирішення. Забрати у справжніх власників будівлі колишніх дитячих садків – не вихід. Як і з іншими підприємствами, коли вони були приватизовані, і зараз є приватною власністю, до якої потрібно з повагою ставитися. Крім того, більшість з них були реконструйовані і для відновлення їх функціонального призначення потрібні додаткові кошти", – коментує Олексій Говорун, заступник генерального директора з розвитку і маркетингу компанії ТММ.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X