В Україні змінилися правила перевезення пасажирів і багажу в літаках

18 березня 2019, 15:00

Нові правила замінили редакцію, що діяла з 2012 року

В Україні набули чинності нові правила повітряних перевезень та обслуговування пасажирів і багажу, затверджені Державіаслужбою. Вони замінили старі правила, підготовлені Мінінфраструктури, які діяли з 2012 року, повідомляє avianews.

Відео дня

Одним з основних нововведень стала відмова від обов'язкової безкоштовної норми багажу. Фактично, Державіаслужба узаконила статус-кво, коли авіакомпанії продавали квитки з України за безбагажними тарифами, хоча це було заборонено діючим законодавством.

Попередня версія правил зобов'язувала авіаперевізників перевозити безкоштовно не менше 15 кг багажу по ваговій концепції або не менше 23 кг по штучній концепції.

Також у новій редакції правил відомство узаконило плату за реєстрацію в аеропорту, яка вже не один рік стягувалася деякими авіакомпаніями.

Серед новацій - зміна часу закінчення реєстрації і посадки в літак. Якщо старі правила зобов'язували авіаперевізників закривати стійки реєстрації не раніше 40 хвилин до вильоту, а виходи на посадку - не раніше 10 хвилин до вильоту, то тепер ці терміни встановлені як 45 хвилин і 15 хвилин відповідно.

Крім того, з правил прибрали вимогу про обов'язкове безкоштовне надання всім пасажирам прохолодних напоїв. Тепер пасажир може розраховувати тільки на воду за запитом.

У розділі про класи обслуговування в перелік Державіаслужба додала перший клас і прибрала мінімальну норму відстані між кріслами. Якщо раніше авіаперевізники повинні були встановлювати сидіння з кроком не менше 31 дюйм в бізнес і преміум-класі і не менше 29 дюймів в економ-класі, тепер ця норма не закріплена законодавчо і залишена на розсуд авіакомпанії.

Раніше повідомлялося, що авіакомпанія МАУ скоротила времяпосадкі на свої літаки .

Показати ще новини
Радіо НВ
X