В Україні створено річний запас ядерного палива

18 березня 2019, 17:18

АЕС України забезпечені паливом за будь-яких форс-мажорних обставин

В Україні створено річний запас свіжого ядерного палива і планується розгорнути виробництво комплектуючих для паливних касет за технологією американської компанії Westinghouse. Про це заявив президент компанії Енергоатом Юрій Недашковський, повідомляє Укрінформ.

Відео дня

"У нас створено річний запас свіжого ядерного палива, що з урахуванням спеціальних положень контракту з Westinghouse гарантує забезпечення паливом атомних електростанцій України за будь-яких форс-мажорних обставин", - сказав Недашковський.

Також він повідомив, що планується розгорнути виробництво на потужностях українського окремого підрозділу Атоменергомаш комплектуючих виробів (головок і хвостовиків) для паливних касет за технологією Westinghouse.

"Ми дійсно готові до розширення виробництва і до налагодження виробництва ядерного палива, ми до цього наполегливо готуємось", - додав президент Енергоатома.

Тільки компанії Westinghouse і російська ТВЕЛ володіють технологією виробництва палива для реакторів типу ВВЕР, якими оснащені українські атомні електростанції. У березні 2008 року Енергоатом уклав з Westinghouse Electric Sweden (Швеція) контракт на забезпечення в 2011-2015 роках свіжим ядерним паливом від трьох до шести енергоблоків АЕС України з реакторами типу ВВЕР-1000. У 2014 році сторони домовилися розширити і продовжити контракт до 2020 року. У січні 2018 роки контракт був продовжений до 2025 року. Угодою передбачається поставка ядерного палива для забезпечення семи українських атомних блоків.

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що Україна стала першою країною в світі, яка провела диверсифікацію поставок ядерного палива.

Показати ще новини
Радіо NV
X