В Україні розробляють проекти трьох платних доріг

15 березня 2019, 14:00

Між Україною і Світовим банком існують розбіжності про те, який з проектів платній дорозі повинен стати пілотним

Наразі в Україні розробляють проекти техніко-економічного обґрунтування трьох платних доріг. Про це заявив глава транспортного комітету Верховної Ради Ярослав Дубневич під час Всеукраїнської дорожньої конференції повідомляє ЦТС.

Відео дня

За словами Дубневича, йдеться про такі дороги, як Львів - Краковець, Львів - Тернопіль і Київ - Біла Церква.

Разом з тим, між транспортним комітетом парламенту, Мінінфраструктури та Світовим банком, який вивчає можливість фінансування проектів платних доріг в Україні, існують розбіжності у поглядах на те, який з проектів має стати пілотним.

Заступник міністра інфраструктури України Віктор Довгань заявив, що Світовий банк не підтримує в якості пілотного проекту платної дороги Львів - Краковець.

Як альтернативу заступник міністра пропонує ділянку Київської кільцевої дороги, що з'єднує населені пункти Калинівку в Макарівському районі та Калинівку в Васильківському районі.

"Ми рахували трафік спільно зі Світовим банком тут і там: більш ніж 10 тис. на львівському напрямку і понад 20 тис. - в напрямку М-05 - М-06. Це проект, який має назву Double Калинівка. Це невелика ділянка, всього 50 км, проект недорогий. Те, що порахували французи по Краковцю - $600 млн. Ми не потягнемо зараз таку суму. Вважаю, що нам потрібно сконцентруватися на Київщині. Цей проект покаже, чи можливі у нас в країні взагалі платні дороги", - пояснив Довгань.

На думку Дубневича, представники Світового банку визнали проект дороги Львів - Краковець менш рентабельним через необ'єктивну методології оцінки трафіку.

Як повідомлялося, в лютому 2017 року Верховна Рада прийняла закон , який дозволяє передавати на умовах концесії дороги загального користування державного значення для будівництва і експлуатації.

Показати ще новини
Радіо NV
X