У СБУ пояснили обшуки в Мотор Січ

24 квітня 2018, 09:24

Служба безпеки України (СБУ) розслідує кримінальне провадження за ч. 1 ст. 14 та ст. 113 (підготовка до диверсії) Кримінального кодексу за фактом підготовки до вчинення дій, спрямованих на ослаблення держави через руйнування найбільшого виробника авіаційних двигунів і газотурбінних установок – компанії Мотор Січ.

Про це повідомили у прес-службі СБУ.

За даними СБУ, представники іноземної компанії розбудовують сучасний завод із виробництва авіадвигунів, на який планується перенести українське виробництво та передати технології.

Відео дня

Однак для реалізації цих намірів іноземцями здійснено опосередковану концентрацію контрольного пакета акцій Мотор Січ, який наразі оформлено на шість офшорних компаній та фізичну особу.

Працівниками спецслужби у взаємодії з Держфінмоніторингом України встановлено, що продаж контрольного пакету акцій компанії здійснювався на адресу фізосіб та компаній-нерезидентів в обсягах менш ніж по 10%, у зв’язку з чим СБУ має підозру про намагання зацікавлених осіб приховати власників істотної участі та реальних бенефіціарних власників покупців акцій.

Зазначається, що представники компанії-нерезидента мають намір протиправно сконцентрувати придбаний пакет акцій, що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління товариства та отримати повний контроль над його діяльністю у сфері військових оборонних замовлень.

У рамках зазначеного кримінального провадження у 2017 році, згідно з отриманою ухвалою суду, було накладено арешт на пакет акцій Мотор Січ у 56%, повідомили в прес-службі.

З метою отримання додаткових доказів у кримінальному провадженні працівники СБУ провели обшуки в офісі компанії, відділі цінних паперів Мотор Січ та місцях проживання окремих фізичних осіб. Наразі триває досудове слідство.


Мотор Січ – один з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію в більш ніж 100 країн світу. 17,3% акцій підприємства належить компанії АТ Business House Helena (Панама).


Зазначимо, що Українська біржа виключила акції Мотор Січ з біржового списку. Услід за нею рішення про призупинення обігу акцій компанії прийняла київська біржа ПФТС.

У компанії заявили про відсутність загрози зриву призначених на 25 квітня річних зборів акціонерів компанії з огляду на проведення на підприємстві слідчих дій.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X