В ОПЕК назвали головну умову відновлення зростання цін на нафту

25 січня 2016, 16:23
Генсек ОПЕК Абдалла Салем Ель-Бадрі назвав основну умову для відновлення зростання цін на нафту, передає Прайм  

За словами генсека, збільшення ціни на нафту пов'язане з вирішенням проблеми надлишку світових запасів енергоносія в сховищах. Як тільки надлишок пропозиції буде подоланий, ціни можуть знову почати зростати, вважає Ель-Бадрі.

Відео дня

Зараз же, нафтова промисловість намагається пристосуватися до поточних ринкових умов на тлі того, що рівень світових запасів нафти перевищів середні п'ятирічні значення.

У понеділок, 25 січня після нетривалого підвищення, ціни на нафту знову пішли вниз.

Так, ціна березневого контракту на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 11:02 впала на $1,19 (3,7%) і коштувала $30,99 за барель.

У свою чергу, березневі контракти на марку WTI на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі до цього часу втратили в ціні $1,26 (3,91%) - до $30,93 за барель.

Раніше ціни зростали з оглядкою на попит в США, який зріс напередодні сильного снігопаду на північному сході країни.

Нагадаємо, ціни на нафту впродовж декількох місяців демонстрували тенденцію до істотного падіння. Цьому сприяв як загальний надлишок сировини на ринку (обумовлений позицією найбільших виробників ОПЕК, зокрема, Саудівської Аравії), так і вихід на ринок американської нафти.

Крім того, Іран після скасування санкцій планує повернути собі колишні позиції в ОПЕК і на міжнародному ринку і до осені збільшити експорт сирої нафти до 2 мільйонів барелів на день, що на думку аналітиків, істотно позначиться на ціні "чорного золота".

Показати ще новини
Радіо NV
X