Вперше за 8 років. В ОПЕК домовилися скоротити видобуток нафти – ЗМІ

30 листопада 2016, 15:46
Країни ОПЕК досягли угоди про колективне скорочення видобутку на 1,2 млн барелів на добу (б/д)

Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на делегата, що побажав залишитися анонімним, передає Інтерфакс-Україна.

Таким чином середньодобовий видобуток нафти в країнах ОПЕК повинна становити 32,5 млн барелів.

Відео дня

Відзначається, що зустріч ОПЕК ще триває, і міністри країн картелю поки не виходили із залу засідань.

Рішення про скорочення видобутку приймається вперше за 8 років. Попередні домовленості про зниження виробництва нафти до рівня 32,5-33 млн барелів на добу було прийнято в кінці вересня в Досі. Однак офіційно це рішення має бути оформлене на поточній зустрічі представників країн ОПЕК у Відні.

Протягом останнього тижня країни ОПЕК вели активні переговори. Як пише Bloomberg, після тривалих і напружених переговорів три провідних виробника ОПЕК - Саудівська Аравія, Ірак і Іран - подолали розбіжності про те, як саме розділити тягар першого з 2008 року скорочення видобутку. Певне, Саудівська Аравія погодилася на збільшення видобутку Іраном приблизно до 3,9 млн барелів на добу, враховуючи особливу ситуацію в країні. Угода також, швидше за все, передбачає зниження видобутку приблизно на 600 тис. барелів на добу у країнах що не входять в ОПЕК.

Незважаючи на те, що офіційно ця інформація не підтверджена, ціна на нафту сорту Brent подорожчала в Лондоні майже на 8% - до більш ніж $ 50/барель.

Показати ще новини
Радіо НВ
X