В ОП розповіли, коли буде скасовано фіксовану ціну на газ для населення

15 лютого 2021, 17:20

В Офісі президента заявили, що встановлена урядом ціна на газ для населення буде діяти до 31 березня цього року.

В Офісі президента України заявили, що обмеження на ціну газу для населення в 6,99 грн за кубометр буде діяти до кінця березня цього року.

Про це заявила заступник голови ОП Юлія Свириденко на форумі Ukraine30, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

«Після цього ми повернемося в стан нормального функціонування ринку», - зазначила Свириденко.

Також представниця Офісу президента додала, що перед Міненерго стоїть завдання розробити більш системні рішення, щоб подібних обмежень не було в наступному році.

Зокрема, Свириденко наголосила на необхідності більш системно подивитися на роботу держрегуляторів, посилити боротьбу з створюваних монополістами бар'єрами і створити єдину базу споживачів послуг, щоб потребують могли отримувати адресну допомогу.

Нагадаємо, що 18 січня, на тлі протестів в регіонах, Кабмін прийняв постанову, якою з 1 лютого встановлюється гранична ціна на газ для населення на рівні 6,99 грн за кубометр урахуванням податку на додану вартість та плати за транспортування магістральними газопроводами) - в середньому на 30% нижче січневої ціни.

Згідно з рішенням уряду, ця ціна буде діяти до 31 березня. 27 січня Кабмін розширив дію постанови про встановлення граничної ціни на природний газ на об'єднання власників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Таке рішення уряду суперечить домовленостям України і МВФ - відкриття ринку для газу для населення було одним із зобов'язань України перед Фондом.

Міністр фінансів України Сергій Марченко заявляв, що врегулювання цього питання є одним з умов отримання Україною траншу від МВФ. 13 лютого в МВФ оголосили про безрезультатному завершення місії щодо перегляду програми з Україною.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X