В окупованому Криму пригрозили хімгіганту Фірташа націоналізацією

18 вересня 2018, 17:31

Так званий глава окупованого Криму Сергій Аксьонов не виключає переведення філії компанії Титанові інвестиції в Армянську з приватної власності в "республіканську", якщо підприємство не зможе самостійно усунути наслідки викиду забруднюючих речовин в атмосферу.

Про це він заявив в Сімферополі, передає російське агентство Інтерфакс.

"Рішення можуть бути прийняті абсолютно будь-які. Якщо власник скаже, що матеріально не в змозі [усунути наслідки - ред.] і все навантаження ляже на плечі держави, буде стояти питання, в тому числі, про прийняття заводу в державну власність республіки Крим. Я не збираюся за приватників витрачати кошти, вкладати без зрозумілої перспективи", - сказав Аксьонов.

Відео дня

Разом з тим, за його словами, на даному етапі між так званою владою і керівництвом хімпідприємства є розуміння. "Керівництво заводу ставиться з розумінням до цієї проблеми, йде назустріч практично зі всіх пропозицій", - зазначив Аксьонов.

Він не уточнив, хто, за його даними, є бенефіціаром хімзаводу. "Я не готовий акцентувати увагу. Ми спілкуємося з керівництвом підприємства, є генеральний директор, представник власників. Мені без різниці, хто власник", - заявив Аксьонов.


Титанові інвестиції зареєстровані у червні 2014 року і, за даними ЕГРЮЛ, належать кіпрській Letan Investments Limited - засновнику холдингової компанії українського бізнесмена Дмитра Фірташа Group DF International GmbH (Австрія). У довгостроковій оренді Титанових інвестицій з осені 2014 року перебуває майно заводу Кримський титан, котрий є великим виробником діоксиду титану. В даний час підприємство називається Вірменським філіалом компанії Титанові інвестиції.

Українське підприємство Кримський титан у 2014 році було перереєстровано з Армянська до Києва, потім Group DF перейменувала його в Ukrainian Chemical Products.


Нагадаємо, що в ніч на 24 серпня в місті Армянськ на півночі окупованого РФ Криму з'явився невідомий наліт "липкої іржі", яким покрилися металеві предмети. Крім того, жителі скаржилися на першіння в горлі, висип і загальне нездужання.

Попередньою причиною появи маслянистого нальоту на металевих предметах в Армянську назвали випаровування вмісту кислотного накопичувача, використовуваного Кримським титаном, які були спровоковані сильною спекою і посухою.

Крім того, в Херсонській області на адміністративній межі з Кримом українські прикордонники зафіксували перевищення вмісту токсичних промислових речовин в повітрі.

Показати ще новини
Радіо NV
X