В Окружному адмінсуді Києва прокоментували рішення щодо незаконності націоналізації ПриватБанку

26 квітня 2019, 18:47

Суддя-спікер Окружного адміністративного суду міста Києва Богдан Санін прокоментував рішення щодо незаконності націоналізації ПриватБанку.

Протягом 16 судових засідань суд вимагав від відповідачів - Національного банку України, Кабінету міністрів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - надати докази правомірності своїх дій з націоналізації ПриватБанку, зазначив Санін в інтерв'ю Радіо НВ.

Відео дня

"Позиція, одна із головних, яка була озвучена колегією, чому було прийнято таке рішення, - що суб'єкт владних повноважень не довів правомірність свого рішення, тобто він не надав допустимих і належних доказів, що саме були підстави для такої націоналізації", - підкреслив він.

За словами Саніна, для суду не була принциповою особа відповідача. Суддя-спікер зазначив, що останнє судове засідання у цій справі відбулося 4 квітня, під час якого від Національного банку вимагали додаткові докази законності націоналізації.

"Там не було вільних слухачів і більш детально щось дізнатися ми не маємо можливості, оскільки документи і відповідні рішення є закритими, в тому числі від нас [прес-секретарів та журналістів - Ред.]. <...> Це було закрите провадження саме за заявою Національного банку України <...> - банківська таємниця, як вони зазначають", - сказав Санін.

Він також заявив, що винесення рішення щодо незаконності націоналізації перед другим туром президентських виборів не пов'язане з лідируванням в тодішніх соцопитуваннях Володимира Зеленського.

"Говорити на рахунок того, хто конкретно переможе [на виборах] і хто буде безпосередньо переможцем, це було, ніби, і прогнозовано, в той же час і непрогнозовано, оскільки, якби було 100% прогнозовано, то пан чинний президент також не приймав би участі, оскільки це було би очевидно. Однак для людей це було неочевидно, і, відповідно, таке рішення неможливо пов'язувати, що це хтось десь бачив, що президентом стає пан Зеленський", - підкреслив Санін.

На завершення суддя-спікер Окружного адміністративного суду міста Києва повідомив, що судовий орган, який він представляє, розглядатиме всі позови колишніх акціонерів у справі ПриватБанку, якщо вони не будуть ними відкликані.

Нагадаємо, 18 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. У НБУ і Мінфіні заявили, що подадуть апеляцію.

Після винесення судом відповідного рішення президент України Петро Порошенко доручив Генпрокуратурі і Службі безпеки вивчити можливість притягнення до кримінальної відповідальності суддів Окружного адмінсуду Києва.

Показати ще новини
Радіо NV
X