В обхід України. У Німеччині почалися слухання по російському газопроводу

18 липня 2017, 08:47
1319
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Всесвітній фонд дикої природи (WWF) виступає проти надання дозволу на будівництво

У ФРН почалися слухання за російським проектом газопроводу Північний потік-2

17 липня в німецькому Штральзунде почалися слухання за проектом газопроводу Північний потік-2, які стануть ще однією частиною отримання дозвільного посвідчення на будівництво трубопроводу, пише Deutsche Welle.

Як повідомляє газета Ostsee-Zeitung, на адресу Гірничого управління в Штральзунд і Федерального відомства морського судноплавства і гідрографії надійшло понад 200 заяв. П'ятиденні слухання, які проходять за закритими дверима, дозволять галузевим відомствам, громадським об'єднанням та зацікавленим громадянам привести свої аргументи, зазначає видання.

Всесвітній фонд дикої природи (WWF) виступає проти надання дозволу на будівництво. За даними екологів, при будівництві тільки у виключній економічній зоні Німеччини буде виділено 239 тонн фосфору. Захисники природи також вимагають поліпшення компенсацій запланованої шкоди навколишньому середовищу. Свою незгоду з будівництвом газопроводу раніше висловили і фермери з острова Рюген.

Почати будівництво другої черги газопроводу Північний потік довжиною 1,2 тис. кілометрів планується у 2018 році. Орієнтовна вартість проекту, який підтримує уряд ФРН, € 9,5 млрд.

У фінансуванні трубопроводу, який щорічно зможе транспортувати в Німеччину і країни Європи до 55 млрд кубометрів російського газу, беруть участь цілий ряд західних фірм: німецькі Wintershall і Uniper, нідерландсько-британська Royal Dutch Shell, австрійська OMV, французька Engie.

Проти проекту активно виступають країни Балтії і Польща, серйозні питання залишаються і у Єврокомісії. А президент України Петро Порошенко і зовсім назвав Північний потік-2 "інструментом російської енергетичної агресії" проти Києва і Брюсселя.

Нагадаємо, що Міністр енергетики США назвав проект Північний потік-2 загрозою для енергетичної безпеки України та Європи.


Проектом Північний потік 2 передбачено будівництво через Балтійське море ще двох ниток газопроводу потужністю 55 млрд куб м. Проект повинен був майже повністю копіювати - і технічно, і корпоративно - вже працюючий Північний потік. Проект газопроводу активно лобіюється Москвою як альтернатива поставкам газу через територію України. Однак його будівництво викликає неоднозначну реакцію у країн Східної Європи.

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 11:42

article_img
Ізоляція російського інтернету і Мосійчук, готовий до самоспалення
Інновації

Вчора, 20:00

article_img
Аквамен відпочиває. США розробляють підводних бойових роботів
Наукпоп

Сьогодні, 07:00

article_img
Ейнштейн лютує. Дослідження темної матерії кидає виклик сучасній фізиці

Головне

Економіка

Сьогодні, 09:00

article_img
Розенко розповів, як зростуть пенсії з 1 березня
Події

Сьогодні, 18:56

article_img
На Донбасі під час обстрілу поранено одного бійця ООС
Футбол

Сьогодні, 13:41

article_img
Президент українського футбольного клубу пояснив зняття команди з чемпіонату