У НБУ стурбовані збільшенням трудової міграції з України

2 лютого 2018, 10:01

Національний банк України (НБУ) зазначає ризик посилення у найближчі роки міграційних процесів, зокрема трудової міграції з України.

Про це повідомляється в інфляційному звіті за січень, передає Інтерфакс-Україна.

У регуляторі заявляють, що ризиком активізації трудової міграції з України є збільшення кількості студентів, які здобувають освіту за кордоном.

Відео дня

Крім того, в НБУ додають, що в останні роки потоки українських мігрантів до Польщі істотно виросли на тлі зростання її економіки, спрощення правил працевлаштування, надання низки переваг і можливостей для українців, що мають карту поляка, а також спрощення перетину кордону через введення безвізового режиму з країнами ЄС.

Згідно з даними Eurostat, 87% посвідок на проживання, які українці отримали в ЄС у 2016 році, були надані Польщею. Крім того, за даними Міністерства сім'ї, праці та соціальної політики Польщі, 95% всіх дозволів на працевлаштування, виданих країною у першому півріччі 2017 року, отримали українські громадяни.

Крім Польщі, українці найчастіше виїжджають на заробітки у Росію, Італію та Чехію. Водночас міграція у Росію останнім часом зменшилася, у тому числі через ускладнення міждержавних відносин.

Серед внутрішніх чинників, що посилюють трудову міграцію, НБУ називає військову агресію, макроекономічну кризу, погіршення добробуту домогосподарств, високий рівень молодіжного безробіття.

Раніше повідомлялося, що голова правління Національного банку Польщі Адам Глапінській заявив, що робоча сила з України вкрай потрібна для забезпечення і збереження економічного зростання Польщі.

Нагадаємо, що з 1 вересня Польща розпочала процедуру припинення чинних правил реєстрації заяв про намір доручити роботу працівникові зі східного кордону країни.

Крім того, з 2018 року польські роботодавці мають отримувати платні дозволи на працевлаштування іноземців.

Показати ще новини
Радіо НВ
X