В Нацбанку відповіли на звинувачення Нової пошти

14 травня 2018, 18:20

Національний банк (НБУ) вважає законним видачу Укрпошті ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків і готовий захищати свою правову позицію в суді.

Про це повідомили в прес-службі Нацбанку, передає FinClub.

У НБУ розповіли, що постанова №138 від 21 грудня 2017 року, яка дозволила Укрпошті отримати ліцензію, була прийнята в рамках закону і повноважень регулятора.

Відео дня

"Це рішення спрямоване на забезпечення фінансової інклюзії та досягнення максимального проникнення фінансових сервісів за рахунок територіального потенціалу Укрпошти. При цьому Укрпошта і раніше як національний поштовий оператор надавала послуги грошових переказів (в готівковій формі) ", - заявили в прес-службі регулятора.

Нагадаємо, що Нова Пошта, яка подала позов до НБУ, вважає, що прийняттям постанови №138 про видачу Укрпошті ліцензії на переказ коштів, регулятор вийшов за рамки передбачених законом повноважень.


Нова пошта - оператор на ринку експрес-доставки поштових відправлень по Україні, створений в 2001 році. Мережа компанії складається з понад 2,3 тис. відділень по всій Україні. Автопарк компанії налічує понад 3,6 тис. автомобілів. У 2017 році компанія доставила більше 145 млн відправлень.


Нагадаємо, що в квітні НБУ надав Укрпошті ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків.

На сьогоднішній день ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків мають 61 небанківська фінансова установа, а тепер і національний оператор поштового зв'язку Укрпошта.


Укрпошта є монополістом поштового зв'язку України, входить в сферу управління Міністерства інфраструктури. Крім поштового напрямку компанія розвиває також фінансові послуги, торгівлю та іншу комерційну діяльність.

Мережа компанії складається з 11,5 тис. відділень по всій Україні. Штат підприємства налічує 76 тис. працівників, з яких 33 тис. - листоноші, 13 тис. - оператори поштового зв'язку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X