В МЗС заявили, що дозвіл Німеччини на будівництво Північного потоку-2 є технічним

28 березня 2018, 19:47
1225
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила, що рішення Німеччини щодо будівництва сухопутної ділянки Північного потоку - 2 було очікуваним і Україна не могла вплинути нього.

Про це вона розповіла в ефірі Радіо НВ.

"Німеччина прийняла технічне рішення щодо будівництва сухопутної ділянки. Це рішення, яке приймалося на підставі усіх документів. Воно було цілком очікуване. І політично на це рішення не можливо було вплинути",- сказала заммінстра МЗС.

Також вона зазначила, що ЕС розглядає питання щодо так званого третього енергопакету і третьої газової дерективи, що стосується впорядкування процедури функціонування таких Stream, як Nord Stream 2 AG.

"Дискусія з цього приводу триває в ЕС. Вона дуже важка. Вони з одного боку розуміють, що це політичний проект. З іншого боку вони розуміють, що були інші проекти, які були реалізовані без вимог виконання вимог законодавства ЕС", - сказала Зеркаль.

За її словами, дискусія відбувається так як хотів би Газпром і Росія. "Росія зараз залучає на свій бік дуже впливових політиків. Нещодавно вони взяли консультантом екс-міністра фінансів Австрії і це дуже впливова фігура не тільки в Австрії, але і в ЕС. Вони використовують всі інструменти за які можна заплатити", - добавила вона.


Північний потік 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу складе 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже існуючим Північним потоком - 55 млрд куб. м. газу.

Північний потік 2 проляже вздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.


Нагадаємо, що раніше у Вільнюсі керівники парламентів Польщі, Литви і Латвії підписали лист з попередженням про небезпеку газопроводу Північний потік-2, адресований головам парламентів європейських країн. Пізніше проти Північного потоку-2 виступила Естонія.

Згодом прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецкій назвав проект "вкрай небезпечним".

Пізніше за законодавці Європейського Союзу (ЄС) ухвалили проект правил, який поширює закони внутрішнього ринку на газопроводи, які знаходяться не на території ЄС, в тому числі на запланований Північний потік-2.

Вчора, 28 березня компанія Nord Stream 2 AG отримала дозвіл на будівництво і експлуатацію газопроводу Північний потік-2 в німецькій виключній економічній зоні.

Вибір редакції

Політика

Вчора, 08:35

article_img
Просвітили наскрізь. Сильні і слабкі сторони шести ключових кандидатів у президенти
Lifestyle

Вчора, 19:21

article_img
Привіт, Корея! Враження українки від життя в Сеулі
Євробачення

Вчора, 23:41

article_img
Євробачення 2019. Відео всіх виступів і думки членів журі про учасників другого півфіналу нацвідбору в Україні

Головне

Країни

Вчора, 09:29

article_img
У Мюллера є докази листування екс-радника Трампа з WikiLeaks про злом пошти демократів
Геополітика

Вчора, 18:55

article_img
Данія ініціює в ЄС переговори про додаткові санкції проти РФ
Геополітика

Вчора, 19:38

article_img
Путін поскаржився Макрону на "антиросійську кампанію" в Україні