У Міненерго РФ заявили про бажання продовжити контракт на транзит газу через Україну в ЄС

25 березня 2019, 10:37

Переговори Росії, України та ЄС щодо транзиту газу заплановані на травень, а підсумкова зустріч може пройти восени

Російське міністерство енергетики очікує, що про продовження контракту на транзит газу через Україну в ЄС вдасться домовитися після 2019 року, заявив заступник міністра енергетики РФ Анатолій Яновський, повідомляє Коммерсант.

Відео дня

«Ми очікуємо, що в якійсь мірі вдасться домовитися з Україною щодо транзиту газу після 2020 року. Якщо цього не відбудеться в травні, то, ймовірно, це відбудеться в жовтні», - пояснив він.

Яновський розповів, що наступна зустріч Росії, України і ЄС по газу запланована на травень, а підсумкова зустріч може пройти восени.

«За планом в травні має з ними зустрічатися. Також восени буду зустрічатися в рамках тристоронки, у вересні-жовтні», - уточнив Яновський.

Раніше, 21 січня 2019 року, в Брюселі відбулась чергова зустріч представників ЄС, Росії та України щодо газу. За її підсумками сторони вирішили відкласти переговори про продовження транзиту російського газу через Україну після 2019 року до травня.

Також повідомлялося про те, що глава Газпрому Олексій Міллер на зустрічі прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва з кандидатом в президенти України, Юрієм Бойком і головою політради партії Опозиційна платформа - За життя і кумом Володимира Путіна Віктором Медведчуком заявив про готовність Газпрому повернутися до ідеї про створення консорціуму з управління газотранспортною системою України та проведенні переговорів щодо укладення прямого контракту на поставку російського газу в Україну.

Показати ще новини
Радіо НВ
X