У Мінекоенерго прокоментували сценарій реструктуризації «зеленого тарифу»

13 грудня 2019, 15:27

У Міністерстві енергетики виступили проти реструктуризації «зеленого тарифу» і закликали Верховну Раду не підписувати відповідний законопроект.

Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища виступило проти прописаного в законопроекті № 2543 сценарію реструктуризації "зеленого" тарифу, повідомляє прес-служба відомства.

Відео дня

У Мінекоенерго вважають, що в результаті прийняття даного законопроекту, ціни на електроенергію можуть підвищитися. Також в міністерстві впевнені, що реструктуризація тарифу може призвести до невиконання зобов’язань перед інвесторами в поновлювану енергетику.

У відомстві заявили, що «зелений» тариф необхідно переглянути в бік зменшення, після падіння вартості сонячних панелей та іншого обладнання, яке відбулося в 2018 році.

«Але цей процес був значно затягнутий, в результаті цього за останній рік за завищеним тарифом в експлуатацію було введено більше 2,5 ГВт альтернативних потужностей», — впевнені в Мінекоенерго.

У міністерстві заявили, що доклали всіх зусиль для пошуку компромісного рішення, і розробили пакет комплексних заходів, що передбачає як дії з боку держави, так і дії з боку інвесторів.

У Мінекоенерго підкреслили, що деякі депутати і представники ринку відновлюваної енергетики не підтримали пропозиції відомства. У міністерстві закликали депутатів не голосувати за законопроект № 2543, назвавши його «таким, що суперечить стратегії і цілям розвитку енергетичного сектора».

Нагадаємо, що президент Зеленський говорив про необхідність знизити «зелений» тариф під час прес-марафону 10 жовтня 2019 року.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X