У МінАПК розповіли коли в Україні подешевшає цибуля

10 травня 2019, 17:59

У МінАПК України прогнозують, що вже в червні цибуля подешевшає

У поточному році в Україні очікується хороший урожай цибулі, що призведе до зниження цін вже в червні 2019 року. Про це повідомив AgroPortal з посиланням на начальника управління рослинництва, насінництва, садівництва і виноградарства Мінагрополітики України Леоніда Сухомлина.

Відео дня

«З кожним днем все більше і більше надходить цибулі в торгові мережі з надранніх і ранніх строків посадки, як вітчизняного, так і імпортного виробництва, і вже на початку-середині червня ціни істотно знизяться», - зазначив чиновник.

На його думку, є два головні чинники, які призвели до різкого зростання вартості лука в Україні. Це недобір врожаю через несприятливі погодно-кліматичні умови та інші чинники (посуха в березні-квітні 2018) в період посіву цибулі ріпчастої в південних регіонах, які привели до зменшення площ культури на 2,3 тис. га або 4,2% проти 2017 року. Другий фактор - це несприятливі погодні умови в липні-серпні 2018 року в період дозрівання і збирання в південних регіонах (Херсонська, Одеська та Миколаївська області), які були викликані затяжними інтенсивними дощами. Як наслідок цибуля «хворіла», спостерігалося її гниття ще на поле.

«Вищезазначені фактори призвели до зменшення виробництва цибулі в 2018 році на 92,7 тис. тонн або 10% проти 2017 року», - повідомив Сухомлин, уточнивши, що у сільськогосподарських товаровиробників урожай зменшився на 41 тис. тонн або 35% до показника 2017 року.

Нагадаємо, що навесні поточного року в Україні подорожчала ріпчаста цибуля. Її ціна в роздрібній торгівлі досягала 35-40 грн. за кілограм.

Редактор: Артем Ільїн
Показати ще новини
Радіо НВ
X