В ЄС заявили про недоцільність російського Північного потоку-2

24 листопада 2017, 16:07
Газопровід Північний потік-2 не представляє пріоритетного інтересу для газопостачання Євросоюзу

Про це заявив член Європейської комісії з енергетики і кліматичних змін Мігель Аріас Каньете, передає Інтерфакс-Україна.

"Північний потік - це не PCI (проекти спільного інтересу ЄС - ред.)", - сказав Каньєте.

Відео дня

За його словами, інфраструктура була включена у список PCI, вона повинна бути вкрай необхідної для постачання ЄС, чого у Брюсселі не спостерігають щодо Північного потоку-2.

Крім того, він висловив сумніви у комерційному характері проекту, підозрюючи політичні мотиви.

При цьому член ЄК визнав перспективу збільшення газового імпорту в ЄС.

"Впровадження енергоефективності при опаленні будівель скоротить споживання газу, але тим часом європейське виробництво газу буде знижуватися. Іншими словами, рівень імпорту продовжить підвищуватися. Ми будемо відчувати потребу вгазі, але ми хочемо створити необхідні інфраструктури, щоб забезпечити безпеку газопостачання", - пояснив Каньєте.


Північний потік 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу складе 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже існуючим Північним потоком - 55 млрд куб. м газу.

Північний потік 2 проляже вздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.


Нагадаємо, раніше у Брюсселі поставили під сумнів доцільність будівництва газопроводу Північний потік-2.

Крім того, ЗМІ повідомляли, що Європейський союз планує затвердити ряд змін на енергоринку з метою контролювати новий російський трубопровід Північний потік-2.

Пізніше Єврокомісія схвалила пропозицію про поширення вимог Третьої газової директиви 2009/73 на всі газопроводи з третіх країн, у тому числі на російський газопровід Північний потік-2.

12 листопада голова Європейської ради Дональд Туск закликав країни ЄС прискорити роботу над законодавчим блокуванням російського проекту Північний потік-2.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X